برهم صالح: رای دادن راه را بر فرصت‌طلبان خواهد بست

رئیس جمهوری عراق تأیید کرد که روند انتخابات شامل اقدامات فنی استثنایی جهت جلوگیری از تقلب خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق مشارکت گسترده در انتخابات زودهنگام هفته آینده کشورش را برای بستن راه فرصت‌طلبان ضروری دانست، و تاکید کرد که این انتخابات جلوی کسانی را خواهد گرفت که سعی می‌کنند در آرای مردم عراق دستکاری کنند.

برهم صالح دوشنبه، 4 اکتبر، تأکید کرد که روند انتخابات آتی مشمول اقدامات فنی استثنایی برای جلوگیری از هر گونه تقلب خواهد بود.

در بیانیه ریاست جمهوری عراق که به نقل از برهم صالح در دیدار او با نمایندگان از طیف‌های مختلف سیاسی این کشور بیان شده است آمده:«مشارکت گسترده طیف‌های عراقی برای حضور موثر در پارلمان آینده برای احقاق حقوق همه قومیت‌ها در عراق ضروری است.»

او افزود:«انتخابات که نقطه عطفی در عراق خواهد بود و آینده این کشور را ترسیم می‌کند. باید یک نقطه آغاز واقعی برای اصلاح وضعیت کنونی باشد به نحوی که حکمرانی خوب را تضمین کند. حقوق و وظایف شهروندان را به رسمیت بشناسد و حاکمیت قانون و حفظ حاکمیت کشور را محترم بشمارد».

صالح همچنین بر اهمیت مشارکت گسترده مردم عراق در انتخابات، به ویژه رای دادن به کسانی که آنها را شایسته و نماینده واقعی خود می‌دانند، تاکید کرد.

او اظهار داشت: «نتیجه مهمی که پس از انتخابات در انتظار کشور است، علاوه بر تشکیل دولت، حق تجدید نظر در قانون اساسی را برای همه قشرهای مختلف این کشور تضمین می‌کند و حضور شما در پارلمان آینده و کمیته‌های قانون اساسی مهم خواهد بود.»

صالح خاطرنشان کرد که دولت در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که همه قشرها در تمام ارگان‌های دولتی نمایندگی می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید