تل‌آویو ایران را به تلاش برای حمله به چند بازرگان اسرائیلی در قبرس متهم کرد

بنی گانتز: طرح حمله ایران علیه اهدافی اسرائیلی در قبرس را خنثی کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال دستگیری یک فرد مسلح توسط پلیس قبرس، اسرائیل، ایران را به تلاش برای حمله به چند بازرگان اسرائیلی در قبرس متهم کرد.

در این‌باره نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل دوشنبه، 4 اکتبر، ایران را به ادامه تلاش‌ها برای ضربه‌زدن به اسرائیل متهم کرد و گفت آخرین نمونه آن طرح‌ حمله در قبرس است.

پیش از او بنی‌ گانتز، وزیر دفاع اسرائیل نیز از خنثی‌سازی طرح حمله ایران علیه بازرگانان اسرائیلی در قبرس خبر داد و گفت «عملیات خصمانه‌ای که ایران علیه اهدافی اسرائیلی در قبرس انجام داده است، خنثی شد».

او همچنین تاکید کرد « به اقدام برای محافظت از شهروندان و امنیت خود در هر مکانی ادامه خواهیم داد.»

گانتز در «توییتر» نوشت:«یک عملیات خصمانه دیگری که ایران علیه اهداف اسرائیلی در قبرس انجام داده است، خنثی شد. ایران همچنان چالشی برای جهان، منطقه‌ و اسرائیل تشکیل می‌دهد.. به اقدام برای محافظت از شهروندان و امنیت خود در هر مکانی و در برابر هر تهدیدی ادامه خواهیم داد.»

پیش از آن خبرگزاری «رویترز» گزارش داد که ماتان سیدی، مشاور رسانه‌ای نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، دوشنبه، با رد احتمال «غیر امنیتی» بودن این سوء‌قصد، ایران را مسئول این اقدام علیه بازرگانان اسرائیلی مقیم در قبرس دانست.

سیدی در بیانیه‌ای اعلام کرد که «آن حادثه تروریستی و از سوی ایران علیه بازرگانان اسرائیلی طرح‌ریزی شده است.»

رسانه‌های اسرائیل از بازداشت یک شهروند 38 ساله جمهوری آذربایجان با تابعیت روسیه توسط پلیس قبرس خبر داده‌اند. به گزارش این رسانه‌ها این فرد یک «آدم‌کش مزدور» و با ایران در ارتباط بوده است. پلیس قبرس هنگام بازداشت وی، يک اسلحه کمری و یک صداخفه‌کن نیز از او ضبط کرده است.

بنا به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، این فرد قصد داشت تدی ساگی، کارآفرین و سرمایه‌دار اسرائیلی را به همراه چند بازرگان دیگر این کشور، درون هواپیمای خصوصی متعلق به آقای ساگی به قتل برساند.

تدی ساگی، سرمایه‌دار اسرائیلی ایران را به دست‌داشتن در این سوء قصد متهم کرده است.

این در حالی است که سفارت ایران در قبرس اتهام‌های مطرح شده علیه این کشور از سوی تل‌آویو مبنی بر تلاش برای حمله به بازرگانان اسرائیلی را تکذیب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید