ائتلاف بین‌المللی 2 فرمانده «داعش» را در حومه الرقه سوریه بازداشت کرد

در این یورش هوایی نیروهای ائتلاف بین‌المللی یک نفر غیرنظامی کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه از بازداشت دو نفر از فرماندهان گروه «داعش» توسط نیروهای ائتلاف بین‌المللی خبر داد.

بنا به اعلام دیدبان حقوق بشر سوریه ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش یکشنبه، 3 اکتبر، با انجام یورش هوایی و عملیات هلی‌برن دو نفر از فرماندهان گروه داعش در حومه شهر الرقه در شمال سوریه را دستگیر کرد.

به گفته این نهاد حقوق بشری سوریه، نیروهای ائتلاف بین‌المللی در این یورش هوایی در روستای شنینه در حومه شهر الرقه، موفق شدند دو عنصر داعش و علاوه بر آن تعدادی از زنان را دستگیر کنند.

دیدبان همچنین افزود که در این یورش هوایی یک فرد غیر‌نظامی که هنگام حمله در مکان عملیات هلی‌برن حضور داشت، کشته شده است.

این در حالی است که ارتش آمریکا جمعه اعلام کرد هویت یکی از فرماندهان برجسته سازمان القاعده که چند روز قبل در حمله هوایی به منطقه ادلب در شمال غرب سوریه کشته شده، «سلیم ابو احمد» است.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در یک حمله پهپادی که 20 سپتامبر انجام شده است یک خودرو درمسیر ارتباطی از ادلب به بنش در شمال شرقی مرکز این استان هدف قرار گرفت که این حمله منجر به کشته شدن دو نفر از فرماندهان یکی از گروه‌های نزدیک به سازمان القاعده شده است.

از سویی ارتش آمریکا همزمان با آن حمله تاکید کرد که یکی از فرماندهان القاعده را کشته است، بدون این‌که هویت شخص کشته شده را مشخص کند.

در این‌باره جان ریگسبی، سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای گفت که سلیم ابو احمد مسئول طرح‌ریزی، حمایت مالی و موافقت با حملات فرامنطقه‌ای القاعده است.

در این بیانیه همچنین آمده است که نشانه‌هایی از وارد آمدن خسارت‌های جانی به غیرنظامیان وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید