گفت‌وگوهای سعودی و فرانسه درباره مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی

بن فرحان و لودریان درباره توسعه روابط ریاض و پاریس و راهکارهای تقویت آن گفت‌وگو کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزرای خارجه سعودی و فرانسه علاوه بر بررسی سطح روابط ریاض و پاریس و راهکارهای تقویت آن در زمینه‌های مختلف در راستای خدمت به منافع دو کشور دوست، درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک، تبادل نظر کردند.

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی، یک‌شنبه، 3 اکتبر، در مقر وزارت خارجه در ریاض از ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه استقبال کرد.

طی استقبال بن فرحان از لودریان در ریاض، عید الثقفی، سفیر و معاون امور سیاسی و اقتصادی وزارت خارجه سعودی و فهد بن معیوف الرویلی، سفیر پادشاهی عربی سعودی در فرانسه حضورداشتند.

پیش از این دیدار عادل بن احمد الجبیر، وزیر دولت در امور خارجه و عضو شورای وزیران سعودی نیز در مقر وزارت خارجه سعودی از وزیر خارجه فرانسه استقبال کرد.

در دیدار الجبیر و لودریان علاوه بر تبادل دیدگاهها درباره مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک، روابط دو کشور و راهکارهای توسعه آن در تمام زمینه‌ها و مورد بحث قرار گرفت.

در این دیدار نیز خالد بن مساعد العنقری، سفیر، مدیرکل دفتر وزیر خارجه و عضو شورای وزیران سعودی، فهد بن معیوف الرویلی، سفیر سعودی در پاریس و سلطان بن خزیم، مدیرکل اداره‌ کل کشورهای اروپایی در وزارت خارجه سعودی حضور داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید