پیشروی ارتش یمن و خسارت‌های سنگین شبه‌نظامیان حوثی در الجوف

یک منبع نظامی یمن: ارتش در جبهه الدحیضه در شرق شهر الحزم پیشروی کرده و نبردهای سرنوشت‌ساز آن در این مناطق همچنان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش یمن با پشتیبانی مقاومت مردمی، با انجام حملات گسترده از چند محور توانستند مناطق زیادی را از شرق شهر الحزم در استان الجوف، را آزادسازی کنند.

با پیشروی‌های ارتش و ادامه درگیری‌های در این محورهای عملیاتی و فروپاشی خطوط دفاعی حوثی‌ها خسارت‌های جانی و مادی سنگینی به عناصر شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران وارد آمد.

یک منبع نظامی شنبه، 2 اکتوبر، تصریح کرد که ارتش در جبهه الدحیضه، شرق شهر الحزم پیشروی کرد و همچنین در نبردهای شدیدی که همچنان در این مناطق ادامه دارد، مواضع زیادی از سمت حویشان و شرق اللبنات را از دست حوثی‌ها آزاد کرد.

این مقام نظامی خاطرنشان کرد که نیروهای ارتش همزمان یک حمله گسترده‌ای را در جنوب الجوف آغاز کردند و طی آن توانستند مناطق وسیعی را به سمت البرش آزاد کنند.

علاوه بر این، منبع مذکور تایید کرد که ارتش تلفات سنگینی جانی و مادی به شبه‌نظامیان حوثی وارد و تجهیزات نظامی آن‌ها را منهدم کرد.

همچنین ارتش سلاحهای سبک، متوسط و مقادیری مهمات باقی مانده از ستیزه‌جویان حوثی را بعد از متواری شدن آنها از میدان نبرد، به غنیمت گرفته است.

همزمان با این پیشروی‌ها، نیروهای ارتش مواضع شبه‌نظامیان حوثی در جبهه الکساره در غرب استان مارب را با حملات توپخانه‌ای گلوله‌باران کردند که در نتیجه آن تعداد زیادی از شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی کشته و زخمی شدند.

قابل ذکر است که ارتش یمن از روز جمعه یکم اکتبر عملیات موفقیت‌آمیزی را علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در اردوگاه اللبنات واقع در شرق استان الجوف انجام داد. خبرهای منتشره حاکی از وارد آمدن خسارت‌های جانی و مادی سنگینی به حوثی‌ها در این مناطق است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید