کشته‌شدن چندین کودک یمنی در پی حمله موشکی حوثی‌ها به مأرب

ائتلاف: 440 غیرنظامی از جمله 61 کودک در حملات موشکی به محله‌های مسکونی و اردوگاه‌های آوارگان در 11 منطقه در مأرب کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران به یک محله مسکونی در مأرب یمن چندین کودک کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

منابع محلی و شاهدان عینی، عصر یکشنبه 3 اکتبر، به «العربیه» گفتند شبه‌نظامیان حوثی با سه موشک بالستیک یکی از محله‌های پر جمعیت شهر بنام «الروضه» در مأرب که شمار زیادی از آوارگان در آن سکونت دارند را هدف قرار دادند.

مقامات محلی در استان مأرب پیشتر گزارش داده بودند که شبه‌نظامیان حوثی تا کنون شهر را با بیش از 300 موشک بالستیک و غیر بالستیک بمباران کرده‌ و با استفاده از پهپاد محله‌های مملو از غیرنظامیان و افراد آواره در اردوگاه‌ها را هدف قرار داده‌اند.

یک ائتلاف حقوق بشری یمن، پنجشنبه گذشته، فاش کرد که شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران در بازه زمانی دسامبر 2014 تا ژوئن 2021، 2032 نفر، از جمله 294 کودک، 132 زن و 104 سالمند در محله‌های پرجمعیت و اردوگاه‌های آوارگان در استان مأرب را کشته و زخمی کردند.

«ائتلاف یمنی رصد نقض حقوق بشر»، در گزارشی تحت عنوان «مأرب؛ غیرنظامیان تحت بمباران و محاصره»، نوشته است اکثر قربانیان به‌دلیل استفاده شبه‌نظامیان حوثی از موشکهای بالستیک - موشک کاتیوشا - پهپاد - گلوله‌های توپخانه - مین و وسایل انفجاری کشته یا زخمی شده‌اند.

این گزارش 1287 شکایت مربوط به حوادث گلوله‌باران و انفجار مین توسط شبه‌نظامیان حوثی، که شامل 871 مورد گلوله‌باران موشکی، 119 مورد گلوله‌باران توپخانه، 44 مورد حمله پهپادی و 262 مورد انفجار مین، مواد منفجره دست‌ساز و مهمات منفجر نشده تحت نظارت است.

در این گزارش، کشته‌شدن 440 غیرنظامی، شامل 61 کودک، 37 زن و 29 سالمند و زخمی‌شدن 914 غیرنظامی از جمله 124 کودک، 73 زن و 60 سالمند در نتیجه حملات موشکی به محله‌ها و اردوگاه‌های مسکونی ثبت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید