پدافند سعودی یک پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی جازان را رهگیری کرد

ائتلاف: تدابیر عملیاتی را جهت مقابله با منابع تهدید برای محافظت از غیرنظامیان و مناطق مسکونی در برابر حملات خصمانه اتخاذ می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که سامانه پدافند هوایی پادشاهی عربی سعودی یک پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر جازان این کشور پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کرده است.

ائتلاف عربی شامگاه جمعه یکم اکتبر ضمن اعلام رهگیری و سرنگونی این پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی جازان، گفت که «تدابیر عملیاتی را جهت مقابله با منابع تهدید برای محافظت از غیرنظامیان و مناطق مسکونی در برابر حملات خصمانه اتخاذ می‌کند.»

سامانه پدافندی سعودی یکشنبه نیز یک پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی تروریست به سوی این پادشاهی پرتاب شده بود را در آسمان یمن رهگیری و سرنگون کرد.

بن فرحان: تردید نخواهیم کرد

شایان ذکر است که شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی یک‌شنبه، 12 سپتامبر گذشته اعلام کرد که کشورش در پاسخ بازدارنده به حملات حوثی‌ها تردید نخواهد کرد.

بن فرحان در یک نشست خبری مشترک با الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش در ریاض همچنین تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی تاسیسات غیرنظامی نظیر فرودگاه بین‌المللی «ابها» و منطقه الدمام سعودی را تهدید می‌کنند.

او ضمن تاکید بر ضرورت برقراری صلح در یمن به عنوان اولویت، گفت که ریاض پیشنهادی را برای توقف همه‌جانبه جنگ در یمن ارائه داده است اما شبه‌نظامیان حوثی به آن پایبند نشده و به تهدیدهای خود علیه غیرنظامیان ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید