پادشاه بحرین از وزیر خارجه اسرائیل در منامه استقبال کرد

ایتان نائیه به عنوان سفیر اسرائیل در بحرین و خالد یوسف الجلاهمه، سفیر بحرین در تل‌آویو، تعیین شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین طی استقبال از یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل که در اولین سفر رسمی خود به منامه سفر کرده است، گفت: «صلح گزینه‌ای استراتژیک است.»

پادشاه بحرین پنج‌شنبه، 30 سپتامبر، طی استقبال از وزیر خارجه اسرائیل، گفت:«توافقنامه صلح «ابراهیم» یک دستاورد مهم تاریخی در مسیر دست‌یابی به صلح عادلانه، پایدار و همه‌جانبه در خاورمیانه و برآوردن آرمان‌های مردم این منطقه در تحقق امنیت، ثبات و شکوفایی است».

وزیر امور خارجه اسرائیل پنج‌شنبه در اولین سفر رسمی خود در سطح یک مقام بلندپایه اسرائیلی پس از توافق صلح ابراهیم، که سال گذشته با حمایت ایالات متحده برای عادی‌سازی روابط میان دو کشور منعقد شد، وارد منامه شد.

هواپیمای اسرائیلی حامل یائیر لاپید بعد از ظهر پنج‌شنبه در فرودگاه منامه فرود آمد و قرار است امروز اولین پرواز بین دو کشور انجام شود.

گفتنی است که در سپتامبر 2020، امارات متحده عربی و بحرین با میانجی‌گری ایالات متحده دو توافقنامه برای برقراری روابط با اسرائیل امضا کردند، گامی که سودان و مراکش نیز پس از این دو کشور آن را پیمودند.
اسرائیل پس از ایجاد روابط دیپلماتیک با پادشاهی بحرین در دوم ماه سپتامبر جاری اولین سفیر خود را در منامه تعیین کرد.

به گزارش «رویترز» ایتان نائیه، دیپلمات اسرائیلی که اکنون به عنوان سفیر اسرائیل در منامه تعیین شده است، به مدت هشت ماه به عنوان سرپرست موقت نمایندگی اسرائیل در امارات، اولین کشور خلیجی که اسرائیل با آن روابط دیپلماتیک برقرار کرد، کار کرده بود.

سفیر بحرین در اسرائیل

از سویی پادشاهی بحرین خالد یوسف الجلاهمه را از اوایل ماه سپتامبر، به عنوان اولین سفیر خود در اسرائیل به تل‌آویو فرستاد.

به گفته رسانه‌های اسرائیلی، الجلاهمه در آن زمان با یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل نیز ملاقات کرد. لاپید نیز ضمن استقبال از الجلاهمه، افتتاح سفارت بحرین در اسرائیل را به او تبریک گفته است.

پس از این دیدار لاپید اظهار داشت که «افتتاح سفارت پادشاهی بحرین در اسرائیل گامی دیگر به سوی صلح واقعی در خاورمیانه است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید