سعودی دریافت دو دوز واکسن کرونا را برای حضور در اماکن عمومی الزامی کرد

وزارت کشور سعودی هدف از اجرای این قانون را الزامی کردن دریافت واکسن دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد، از دهم ماه اکتبر جاری شرط دریافت 2 دوز واکسن کرونا را برای سوار شدن شهروندان و مقیمان این کشور در هواپیماها و وسایل نقلیه عمومی و همچنین ورود به مراکز رسمی دولتی و شرکت در فعالیت‌های‌ عمومی الزامی می‌کند.

یک مقام مسئول در وزارت کشور سعودی جمعه، یکم اکتبر، گفت این اقدام در راستای الزامی کردن برنامه واکسیناسیون که از اول ماه اوت 2021 میلادی شروع شده بود، صورت می‌گیرد.

این مقام سعودی گفت، مقامات علمی و مراکز بهداشتی ذیصلاح ملی و بین‌المللی همه بر اهمیت تکمیل دوزهای واکسن کرونا تاکید کردند.

او افزود، برای کنترل شیوع ویروس کرونا به ویژه سویه‌های جهش یافته آن ضروری است که شهروندان و مقیمان این کشور به منظور ورود به مراکز دولتی، آموزشی و استفاده از پروازها و وسایل نقلیه عمومی باید شروط زیر را رعایت کنند:

اول: دریافت 2 دوز واکسن کرونا تایید شده از سوی مراکز رسمی بهداشتی به عنوان شرطی اساسی برای انجام فعالیت‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و تفریحی است که این قانون از ساعت شش صبح روز یکشنبه، 10 اکتبر 2021 میلادی، اجرایی خواهد شد.

وزارت کشور سعودی شرط دریافت 2 دوز واکسن برای ورود به مراکز دولتی و عمومی را به شرح زیر اعلام کرد:
1-شرکت یا مشارکت در هر گونه فعالیت اقتصادی، تجاری، فرهنگی، تفریحی، ورزشی یا گردشگری.
2- شرکت در هر رویداد فرهنگی، علمی، اجتماعی یا تفریحی.
3- ورود به هر گونه مرکز دولتی یا خصوصی، اعم از انجام کسب و کار یا حسابرسی.
4- سوار شدن در هواپیما و وسایل نقلیه عمومی.

وزارت کشور سعودی در عین حال تصریح کرد که برخی از افرادی که از تزریق واکسن مستثنی هستند، در برنامه نرم‌افزار کاربردی «توکلنا» درباره آنها توضیح داده شده است.

این مقام مسئول در وزارت کشور سعودی همچنین تاکید کرد که همه باید به اقدامات پیشگیرانه و پروتکل‌های تایید شده از سوی بهداشت پایبند باشند و در این زمینه هیچ‌گونه سهل‌انگاری نکنند.

او تصریح کرد، همه این تدابیر اتخاذ شده با توجه به تحولات اوضاع بیماری همه‌گیری کرونا، از سوی مقامات ذی‌صلاح بهداشتی مورد ارزیابی مستمر قرار می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید