بایدن در نامه‌‌ای به ملک سلمان: روابط واشینگتن و ریاض عامل اساسی امنیت منطقه است

رئیس جمهوری ایالات متحده بر روابط عمیق کشورش با سعودی تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در نامه‌ای به ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی به مناسبت روز ملی پادشاهی عربی سعودی، بر عمق روابط دو کشور تاکید کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در نامه خود به پادشاه سعودی ضمن تاکید بر عمق روابط واشینگتن و ریاض، روابط دو کشور را عامل اساسی ثبات، امنیت و شکوفایی اقتصادی در منطقه خاورمیانه دانست.

بایدن همچنین ضمن با ارزش خواندن روابط دائمی و مستمر دو کشور طی 8 دهه اخیر آن را عامل اصلی حفظ ثبات و امنیت و شکوفایی در منطقه توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) رئیس جمهوری ایالات متحده ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های مشترک میان آمریکا و سعودی در بسیاری از زمینه‌ها ادامه یابد.

شایان ذکر است که پادشاهی عربی سعودی و ایالات متحده آمریکا خواستار تشدید تلاش‌های دیپلماتیک برای حل بحران یمن شده و بر اهمیت مشارکت با حسن نیت حوثی‌ها در مذاکرات سیاسی با دولت قانونی یمن، تحت نظارت سازمان ملل متحد، تاکید کردند.

فراخوان سعودی و آمریکا برای تشدید تلاش‌های دیپلماتیک برای حل بحران یمن طی استقبال شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی از جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام شد.

طی دیدار محمد بن سلمان و سالیوان علاوه بر مسائل منطقه و مسائل دارای اهتمام مشترک، روابط استراتژیک دو کشور و راهکارهای تقویت آن در زمینه‌های مختلف نیز مورد بررسی قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم