افتتاح «اکسپو2020» در دبی، نخستین نمایشگاه جهانی خاورمیانه

اکسپو 2020 دبی، بزرگترین و مهمترین نمایشگاه بین‌المللی است که به مدت شش ماه تحت شعار «ارتباط عقل‌ها و ایجاد آینده» دایر خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نمایشگاه «اکسپو2020 دبی» که نخستین نمایشگاه جهانی در خاورمیانه به شمار می‌رود، بعد از ظهر پنج‌شنبه، 30 سپتامبر، با میزبانی امارات متحده عربی در دبی افتتاح شد.

این نمایشگاه بین‌المللی که با مشارکت 195 کشور برگزار می‌شود، رویدادی مهم در سطح خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا است.

مراسم رسمی افتتاح این نمایشگاه جهانی با حضور شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس دولت امارات و حاکم دبی و شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات برگزار شد.

فعالیت‌های این نمایشگاه که بزرگترین و مهمترین نمایشگاه بین‌المللی به شمار می‌رود به مدت شش ماه تحت شعار «ارتباط عقل‌ها و ایجاد آینده» ادامه خواهد یافت.

فعالیت‌های نمایشگاه اکسپو 2020 دبی بر سه محور اصلی «پایداری»، «تحرک» و«فرصت‌ها»به منظور شکل دادن به آینده جهان از طریق یک گفت‌وگوی فرهنگی و خلاق متمرکز می‌شود.

این فعالیت‌ها با هدف ارائه راه‌حل‌ها، نوآوری‌ها و ایده‌هایی است که به دستیابی به خواسته‌های مردم کشورهای مختلف شرکت کننده جهت یافتن منابعی بیشتر کمک کرده و به ایجاد مکانیزم‌های کارآمدی برای فعال کردن اقدامات مشترک به سوی فردایی بهتر برای همه، خواهد انجامید.

اکسپو 2020 دبی، که نمایشگاهی جهانی است قرار بود در سال 2020 برگزار شود اما به دلیل اپیدمی کرونا یک سال به تاخیر افتاد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم