.
.
.

طرح راهبردی محمد بن سلمان برای تبدیل منطقه «عسیر» سعودی به یک قطب گردشگری

منطقه عسیر در این طرح راهبردی با سرمایه‌گذاری 13 میلیارد دلاری به یک قطب گردشگری جهانی تبدیل شده و سالانه 10 میلیون گردشگر داخلی و خارجی جذب خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی «استراتژی توسعه منطقه عسیر» را با سرمایه‌گذاری 13 میلیارد دلاری اعلام کرد. هدف از این طرح که سه‌شنبه، 28 سپتامبر، ارائه شد، تبدیل کردن منطقه عسیر به یک قطب گردشگری جهانی از طریق جذب سالانه 10 میلیون گردشگر از داخل و خارج پادشاهی عربی سعودی تا سال 2030 عنوان شده است.

در این طرح آرمان‌گرایانه با اتکا به امکانات، فرهنگ، طبیعت، اصالت تاریخی و مدرن‌سازی در این منطقه و در راستای اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 سعودی، تلاش می‌شود نهضت توسعه همه‌جانبه‌ای در منطقه عسیر آغاز شود و با هزینه‌ای بالغ بر 50 میلیارد ریال سعودی به سرمایه‌گذاری‌ها در عسیر تنوع بخشیده و طرح‌های فعالی در آن به اجرا گذاشته شود تا به یکی از قطب‌های گردشگری جهان تبدیل شده و چرخه توسعه اجتماعی و اقتصادی در آن پیش برده شود.

گردشگری در منطقه عسیر
گردشگری در منطقه عسیر

در این طرح راهبردی همچنین با استفاده از مولفه‌‌های بزرگ گردشگری در منطقه و طرح‌های گردشگری نوعی که در آن سرمایه‌گذاری خواهد شد جاذبه‌ها و تنوع جغرافیایی، طبیعی و غنای فرهنگی و میراث منطقه به نمایش گذاشته می‌شود.

شاهزاده محمد بن سلمان در این‌باره تاکید کرد که طرح راهبردی توسعه منطقه عسیر با هدف جذب سرمایه‌گذاری‌ها از داخل و خارج پادشاهی عربی سعودی است و چرخه فعال اقتصاد را از طریق سامانه‌ای تکامل‌ یافته برای تسهیل اقدامات و تقویت نقش گردشگری و فرهنگ به عنوان موتور محرکه‌های اصلی توسعه اقتصادی در منطقه عسیر به حرکت در خواهد آورد.

او همچنین افزود که اجرای این راهبرد تا سال 2030 علاوه بر بالا بردن استانداردها، بهبود کیفیت زندگی و ارتقای خدمات اساسی و توسعه ساختارهای زیربنایی در این منطقه که شامل ارتباطات، بهداشت، حمل و نقل و دیگر امکانات می‌شود، منجر به فراهم شدن فرصت‌های جدیدی خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم