.
.
.

تاکید سعودی و آمریکا بر افزایش تلاش‌های دیپلماتیک برای حل بحران یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مشاور امنیت ملی کاخ سفید بر پایبندی کامل ایالات متحده به حمایت از سعودی در دفاع از خاک این کشور در برابر همه تهدیدها و از جمله آن حملات موشکی و پهپادی مورد حمایت ایران تاکید کرد

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در دیدار با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا بر طرح ریاض برای پایان دادن به بحران یمن تاکید کرد.

ولی‌عهد سعودی شامگاه دوشنبه 27 سپتامبر، از جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید استقبال کرد و طی این دیدار روابط استراتژیک میان دو کشور و راهکارهای تقویت آن در زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و گفت‌وگوهایی درباره مسائل منطقه‌ و مسائل دارای اهتمام مشترک انجام شد.

در رابطه با یمن، ولی‌عهد سعودی بر طرح ریاض برای پایان دادن به بحران یمن تاکید کرد که آتش‌بس تحت نظارت سازمان ملل متحد، حمایت از پیشنهاد سازمان ملل متحد برای اجازه دادن به ورود کشتی‌های حامل مشتقات نفتی به بندر الحدیده، بازگشایی فرودگاه بین‌المللی صنعا برای انجام پروازهای انتخابی و همچنین پروازهای امدادرسانی کنونی را شامل می‌شود.

طرح ریاض همچنین ازسرگیری رایزنی‌های میان طرف‌های یمنی جهت رسیدن به راه‌حل سیاسی برای بحران یمن بر اساس مرجع‌های سه‌گانه تحت سرپرستی سازمان ملل را در بر می گیرد.

از سویی سالیوان بر شراکت استراتژیک میان واشینگتن و ریاض و پایبندی کامل ایالات متحده به حمایت از پادشاهی عربی سعودی در دفاع از خاک این کشور در برابر همه تهدیدها و از جمله آن حملات موشکی و پهپادی مورد حمایت ایران تاکید کرد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین تاکید کرد که هدف پادشاهی عربی سعودی برای پیشبرد به سوی راه‌حل سیاسی دائمی و پایان دادن به جنگ در یمن مورد تایید جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا است. و حمایت کامل ایالات متحده از این پیشنهادها و تلاش‌های سازمان ملل برای دست‌یابی به حلی سیاسی برای بحران یمن را مورد تاکید قرار داد.

کشورهای سعودی و آمریکا خواستار تشدید تلاش‌های دیپلماتیک برای دست‌یابی به آن هدف شده و بر اهمیت مشارکت حوثی‌ها با حسن نیت در مذاکرات سیاسی با دولت قانونی یمن تحت سرپرستی سازمان ملل، تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم