شورای امنیت: دولت لبنان باید فورا اصلاحات انجام دهد

کشورهای عضو شورای امنیت بر ضرورت انجام تحقیقات سریع، فوری و مستقل درباره انفجار بندر بیروت تاکید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اعضای شورای امنیت دولت تازه تاسیس لبنان را به اجرای سریع و شفاف اصلاحات ضروری در این کشور دعوت کردند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد دوشنبه، 27 سپتامبر، در بیانیه‌ای ضمن دعوت از دولت جدید لبنان برای انجام سریع و شفاف اصلاحات ضروری در این کشور، همه طرف‌های لبنانی را به بی‌طرفی در قبال هر گونه نزاع‌های خارجی فراخواند.

Advertisement

اعضای شورای امنیت همچنین بر ضرورت برگزاری انتخاباتی آزاد و سالم در سال 2022 در لبنان تاکید کرده و بر حمایت قوی خود از ثبات، امنیت، تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال سیاسی لبنان مطابق با قطعنامه‌های شورای امنیت تشدید کردند.

این شورا همچنین بر ضرورت انجام تحقیقات سریع، فوری و مستقل درباره انفجار بندر بیروت که در اوت سال گذشته به وقوع پیوست، تاکید کرد.

مجلس نمایندگان لبنان دوشنبه گذشته به دولت جدید این کشور به ریاست نجیب میقاتی، نخست وزیر که پس از 13 ماه خلاء تشکیل شد، رای اعتماد داد. دولت میقاتی با ماموریت‌های دشواری مواجه است که از جمله بارزترین آنها متوقف کردن روند فروپاشی اقتصادی این کشور خواهد بود.

شایان ذکر است که صندوق بین‌المللی پول پیشتر تاکید کرده بود که تشکیل دولتی دارای صلاحیت‌های واضح برای انجام اصلاحات اقتصادی و نجات لبنان از بحران مالی ضروری است.

از سویی کشورهای کمک‌کننده به لبنان نیز بارها تاکید کرده‌اند مادامی که سیاسیون لبنانی به مشکلاتی نظیر فساد و هدر رفت منابع به عنوان دلیل اصلی فروپاشی اقتصادی در این کشور رسیدگی نکنند، این کشورها دست کمک به لبنان نخواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم