اسرائیل: برنامه هسته‌ای ایران از خطوط قرمز فراتر رفته است

نفتالی بنت: سخنرانی‌ها به تنهایی سانتریفیوژهای ایرانی را متوقف نخواهند کرد و باید اقدام‌های عملی و تصمیم‌های موثری علیه ایران اتخاذ شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل گفت که برنامه هسته‌ای ایران به مرحله حساسی رسیده و از خطوط قرمز فراتر رفته است.

نخست وزیر اسرائیل دوشنبه، 27 سپتامبر، در اولین سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت که اسرائیل شواهدی در دست دارد که اثبات

می‌کند ایران در تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای است. او در عین حال تاکید کرد که تل‌آویو به ایران اجازه نخواهد داد به سلاح هسته‌ای دست یابد.

بنت گفت که سخنرانی‌ها به تنهایی سانتریفیوژهای ایرانی را متوقف نخواهند کرد و در این راستا خواستار اقدام‌های عملی و اتخاذ تصمیم‌های موثری علیه ایران شد.

اقدامات ویرانگر ایران در منطقه

نفتالی بنت در مجمع عمومی ضمن انتقاد شدید از مقامات ایرانی، تاکید کرد که تهران از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند.

او همچنین تاکید کرد که ایران ویرانی را در لبنان، عراق، یمن و تعدادی از کشورهای منطقه گسترش داده‌ است و از گروه‌های تروریستی و در راس آنها حزب‌الله لبنان حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند.

بایدن و بنت
بایدن و بنت

نخست وزیر اسرائیل دو هفته پیش و به دنبال گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران از جامعه بین‌المللی خواست تا واکنش سریعی را جهت ممانعت از تلاش‌های ایران برای دست‌یابی به سلاح هسته‌ای، اتخاذ کند.

کاهش احتمال بازگشت ایران به توافق هسته‌ای

این در حالی است که گلعاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد و ایالات متحده آمریکا دوشنبه، فاش کرد، واشنگتن و دیگر قدرت‌های جهانی در حال بررسی برنامه‌ای جایگزین برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای هستند.

او طی بیانیه‌ای مطبوعاتی افزود که عدم بازگشت ایران به توافق هسته‌ای تصویر جامع جهان در قبال برنامه هسته‌ای تهران را تغییر می‌دهد.

سفیر اسرائیل در آمریکا اظهار داشت که برآوردها در گذشته نشان می‌داد که 80 درصد احتمال بازگشت ایران به توافق هسته‌ای وجود دارد، اما اکنون احتمال بازگشت ایران به توافق هسته‌ای به حد 30 درصد کاهش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم