تلفات سنگین شبه‌نظامیان حوثی در جبهه غرب استان مارب

حوثی‌ها از فوریه سال جاری تاکنون چندین بار به منطقه نفت‌خیر مارب حمله کرده که هر بار با تحمل تلفات سنگین مجبور به عقب نشینی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع رسانه‌ای یمن، یک‌شنبه 26 سپتامبر از درگیری شدید میان شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران و نیروهای مشترک ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی در جبهه غرب استان مارب خبر دادند.

طبق این منابع، شبه‌نظامیان حوثی با تحمل تلفات سنگین از نیروهای ارتش و مقاومت مردمی استان مارب، مجبور به عقب‌نشینی شدند.

به گزارش «سبا»، خبرگزاری رسمی یمن، ده‌ها شبه‌نظامی حوثی طی درگیری با ارتش ملی یمن که از پشتیبانی مقاومت مردمی برخوردار بود، کشته و ده‌ها نفر دیگر در جبهه الکساره در غرب استان نفت‌خیز مارب کشته و زخمی شدند.

اجساد حوثی‌ها در خطوط مقدم

یک منبع نظامی به مرکز رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن گفت، ارتش ملی عملیات تهاجمی شبه‌نظامیان حوثی در الکساره را با شکست سنگین مواجه کرد. این منبع اظهار داشت که در این جبهه، شمار زیادی از عناصر حوثی‌ها کشته و زخمی و تعداد زیادی نیز یا به اسارت درآمده یا مجبور به فرار شدند.

این منبع همچنین گفت، اجساد شبه‌نظامیان حوثی هنوز هم در خطوط مقدم جبهه الکساره به صورت پراکنده مشاهده می‌شود.

بامداد امروز نیز یک منبع نظامی، از درگیری شدید ارتش یمن با حوثی‌ها در مناطق مجاور استان مارب خبر داد.

این منبع نظامی به خبرگزاری فرانسه گفت که در 48 ساعت گذشته بیش از 43 شبه‌نظامی حوثی که بیشتر آنها از فرماندهان برجسته بودند، در حملات هوایی ائتلاف عربی در مناطق مختلف جنوب و غرب استان مارب کشته شدند.

نیروهای ارتش یمن در مارب
نیروهای ارتش یمن در مارب

شکست‌های پی‌درپی در مارب

شبه‌نظامیان حوثی از فوریه سال جاری تاکنون چندین بار برای کنترل منطقه نفت‌خیز مارب دست به حملات گسترده‌ زدند اما هر بار با تحمل تلفات سنگین نظامی، مجبور به عقب‌نشینی شدند. حوثی‌ها در تلاش‌اند با کنترل استان مارب موقعیت خود را در روند مذاکرات آتی تقویت کنند.

شبه‌نظامیان فرقه‌گرای حوثی به‌رغم درخواست‌ سازمان‌های بشردوستانه وابسته به سازمان ملل متحد و آمریکا برای پایان دادن به جنگ و توقف حملات به استان مارب، که محل زندگی هزاران آواره است، به تلاش خود برای کنترل این استان ادامه دادند.

حملات حوثی‌ها با مقاومت مردم، ارتش ملی یمن و قبایل منطقه مواجه شده و نیروهای آنها تلفات سنگینی را تاکنون متحمل شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم