ائتلاف سکوی پرتاب موشک و پهپادهای انفجاری حوثی‌ها را در الجوف یمن منهدم کرد

ائتلاف عربی:«ادامه اقدامات خصمانه حوثی‌ها به طور عمد و برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی صورت می‌گیرد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، یک سایت نظامی در استان الجوف یمن که توسط شبه‌نظامیان حوثی برای پرتاب پهپادهای انفجاری به کار می‌رفت را منهدم کرد.

در این حمله هوایی ائتلاف، که شامگاه شنبه، 25 سپتامبر، انجام شد، همچنین سکوهای پرتاب، پهپادها، خودروهای پشتیبانی و اپراتورهای حوثی‌ها هدف قرار گرفت.

این در حالی است که سامانه پدافند هوایی سعودی دو پهپاد انفجاری حوثی‌ها که شنبه به سوی خاک این پادشاهی پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کرد. همچنین دو فروند موشک بالستیک شبه‌نظامیان حوثی که به سوی شهر نجران سعودی پرتاب شده بود، سرنگون شد.

منابع «العربیه» نیز گزارش دادند که دو موشک بالستیک که شنبه توسط شبه‌نظامیان حوثی پرتاب شده بودند در فاصله 64 کیلومتری محل پرتاب، در منطقه‌ای مسکونی در استان «حجه» در داخل خاک یمن سقوط کردند.

در همین راستا ائتلاف اعلام کرد که «ادامه اقدامات خصمانه حوثی‌ها به طور عمد و برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی صورت می‌گیرد.»
سامانه پدافند هوایی سعودی جمعه نیز یک پهپاد انفجاری حوثی‌ها که به طور عمد به سوی شهر «ابها» شلیک شده بود را سرنگون کرد.

پیش از آن نیز سامانه دفاعی سعودی بامداد جمعه پنجمین پهپاد انفجاری پرتاب شده شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی به سوی خمیس مشیط را سرنگون کرد.
همچنین پدافند هوایی سعودی شامگاه پنج‌شنبه چهارمین پهپاد انفجاری حوثی‌ها که به سوی این کشور پرتاب شده بود، را سرنگون کرد.

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن تاکید کرد که نیروهای مسلح توانمند سعودی پنج‌شنبه 4 پهپاد و یک موشک بالستیک پرتاب شده توسط حوثی‌ها را سرنگون کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم