سرنگونی پنجمین پهپاد حوثی‌ها توسط سامانه دفاع هوایی سعودی در 24 ساعت گذشته

ائتلاف عربی حامی دولت قانون یمن تاکید کرد که حوثی‌ها عامدانه با افزایش تنش، امنیت سعودی را از طریق حمله به تاسیسات مدنی تهدید می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سامانه دفاع هوایی سعودی، سحرگاه جمعه 24 سپتامبر پنجمین پهپاد انفجاری حوثی‌ها شلیک‌شده به‌سوی «خمیس مشیط» را در شبانه روز گذشته سرنگون کرد.

دفاع هوایی سعودی شامگاه پنج‌شنبه، چهارمین پهپاد انفجاری حوثی‌ها را بر فراز آسمان این کشور ساقط کرده بود.

Advertisement

فرماندهی نیروهای ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که دفاع هوایی سعودی، پنج‌شنبه موفق به سرنگونی چهار پهپاد و یک موشک بالستیک حوثی‌ها شد.

این فرماندهی خاطرنشان کرد، حوثی‌ها عامدانه با افزایش تنش امنیت سعودی را از طریق حملات فرامرزی به تاسیسات شهری تهدید می‌کنند.

فرماندهی نیروهای ائتلاف تاکید کرد که کارایی سامانه دفاع هوایی سعودی همه تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران برای هدف قرار دادن خاک پادشاهی سعودی را ناکام کرده است.

این فرماندهی افزود: «تمام فعالیت خصمانه حوثی‌ها را زیر نظر داریم و برای حمایت شهروندان غیر نظامی و تاسیسات شهری اقدامات پیشگیرانه لازم را اتخاذ خواهیم کرد.»

فرماندهی نیروهای ائتلاف دوشنبه گذشته ویدیویی از انهدام دو قایق بمب‌گذاری شده وابسته به حوثی‌ها در منطقه «الصلیف» در استان الحدیده یمن را منتشر کرد.

این فرماندهی خاطرنشان کرد، پیگیری اطلاعاتی نیروهای ائتلاف باعث انهدام این دو قایق شد که قرار بود امنیت دریانوردی در تنگه باب المندب در جنوب دریای سرخ را با مخاطره مواجه کند.

عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری قانونی یمن، پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که جامعه جهانی باید مانع اقدامات تهدیدآمیز حوثی‌ها در به خطر انداختن امنیت دریانوردی شود.

هادی خواستار مقابله با اقدامات حوثی‌های وابسته به ایران از جمله مین‌گذاری در دریا، حمله با قایق‌های انفجاری، هدف قراردادن شهرها و تاسیسات شهری مانند حمله اخیر به بندر «المخا» شد.

سخنان رئیس جمهوری یمن در نشست وی با هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل به یمن ایراد شد و طی آن دو طرف بر راه حل سیاسی برای ایجاد صلح و ثبات در یمن تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم