برهم صالح: درگیری‌ در منطقه به بازگشت تروریسم منجر خواهد شد

رئیس جمهوری عراق بر اهمیت «مبارزه با فساد» به عنوان نبردی ملی در کشورش تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق هشدار داد که درگیری‌ها در منطقه زمینه را برای بازگشت تروریسم و سازمان‌های تروریستی فراهم می‌کند.

برهم صالح پنج‌شنبه، 23 سپتامبر، طی سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت که مشغول شدن در درگیری‌های منطقه‌ای «زمینه را برای بازگشت تروریسم و سازمان‌های تروریستی مهیا می‌کند.»

صالح با تاکید این‌که کشورش با حمایت ائتلاف بین‌المللی و کشورهای همسایه موفق شده شهرهای خود را از دست «داعش» آزاد و جهان را از جنایات‌های این گروه حفظ کند، گفت:«ما چاره‌ای جز همکاری نداریم».

او خاطرنشان کرد که موضوع «مبارزه با فساد» در عراق در حال حاضر به نبردی ملی تبدیل شده است و بر محور تلاش برای کاستن از منابع فساد و باز پس گرفتن دارایی‌های غارت شده متمرکز شده است. او در این راستا خواستار تشکیل ائتلافی بین‌المللی برای مبارزه با فساد و بازپس‌گیری دارایی‌ها به غارت رفته عراق شد.

برهم صالح درباره برگزاری انتخابات در کشورش، گفت که برگزاری «انتخابات زودهنگام بسیار مهم است و پیامدهای مهمی برای عراق و منطقه به دنبال خواهد داشت».

برهم صالح در پایان سخنان خود به دو مسئله سوریه و یمن پرداخت و با اشاره به اوضاع سوریه، هشدار داد که تداوم بحران سوریه و پیامدهای انسانی آن «غیرقابل پذیرش» است. او افزود:«کانون‌های خطرناک تروریسم» در ادامه این بحران تشکیل شده و سوریه، عراق و کل منطقه را تهدید می‌کند.

رئیس جمهوری عراق در مورد مساله یمن نیز خاطرنشان کرد که ادامه جنگ در این کشور و پیامدهای امنیتی و انسانی آن باعث نگرانی است و خواستار دستیابی به راه حلی شد که امنیت و ثبات را در یمن و برای کشورهای منطقه محقق کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید