سرنگونی یک موشک بالستیک شلیک‌شده حوثی‌ها به‌سوی جازان سعودی

فرماندهی نیروهای ائتلاف عربی گفت که کارایی سامانه دفاع هوایی سعودی تقریبا همه تلاش‌های حوثی‌ها را ناکام کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سامانه دفاع هوایی سعودی، پنج‌شنبه، 23 سپتامبر یک موشک بالستیک حوثی‌ها به‌سوی شهر جازان سعودی را رهگیری و منهدم کرد.

فرماندهی نیروهای ائتلاف عربی در حمایت از دولت قانونی یمن در بیانیه‌ای گفت که کارایی سامانه دفاع هوایی سعودی همه تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران برای هدف قراردادن خاک پادشاهی سعودی را ناکام کرده است.

Advertisement

فرماندهی نیروهای ائتلاف همچنین ویدیویی از انهدام دو قایق بمب‌گذاری شده وابسته به حوثی‌ها در روز دوشنبه گذشته در منطقه «الصلیف» در استان الحدیده یمن را نیز منتشر کرد.

این فرماندهی خاطرنشان کرد، پیگیری اطلاعاتی نیروهای ائتلاف باعث انهدام این دو قایق شد که قرار بود امنیت دریانوردی در تنگه باب المندب در جنوب دریای سرخ را با مخاطره مواجه کند.

عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری قانونی یمن، پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که جامعه جهانی باید مانع اقدامات تهدیدآمیز حوثی‌ها در به خطر انداختن امنیت دریانوردی شود.

هادی خواستار مقابله با اقدامات حوثی‌های وابسته به ایران از جمله مین‌گذاری در دریا، حمله با قایق‌های انفجاری، هدف قراردادن شهرها و تاسیسات شهری مانند حمله اخیر به بندر «المخا» شد.

سخنان رئیس جمهوری یمن در نشست وی با هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل به یمن ایراد شد و طی آن دو طرف بر راه حل سیاسی برای ایجاد صلح و ثبات در یمن تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم