حوثی‌ها گروه دیگری از زنان عضو «حزب کنگره مردمی» را در صنعا ربودند

منبع یمنی: بسیاری از زنان ربوده شده توسط حوثی‌ها با هدف آخاذی و باج‌خواهی از بستگان آنها بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

صدها دختر و زن یمنی که با واپسگرایی شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران مخالف هستند به‌رغم تلاش‌های صورت گرفته برای آزادی آنها پس از ربوده شدن همچنان در زندان‌های مخفی این گروه به سر می‌برند.

در تازه‌ترین مورد شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی پنج‌شنبه، 23 سپتامبر، بار دیگر دهها زن و فعال وابسته به «حزب کنگره مردمی» را در صنعا ربودند.

یک منبع امنیتی در صنعا گفت، شبه‌نظامیان حوثی در هفته‌های گذشته موج جدیدی از آدم‌ربایی را آغاز کردند که بیشتر زنان بویژه زنان فعال در«کنگره مردمی یمن» را هدف قرار داده است.

گفتنی است که «حزب کنگره مردمی یمن» توسط علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری فقید یمن تاسیس شده بود، صالح در دسامبر 2017 پس از بروز اختلاف سیاسی با حوثی‌ها و درگیر شدن با آنها کشته شد.

این منبع امنیتی در ادامه افزود که دستگاه امنیتی حوثی‌ها تعدادی از زنان برجسته هوادار حزب کنگره مردمی یمن که اغلب آنها در گذشته در نهادها و موسسات آموزشی دولتی فعالیت می‌کردند را احضار کرده و سعی کردند تا آنها را در تشکیلات گروه حوثی‌ها بکار گیرند اما اغلب این زنان قبول نکردند.

به گفته منبع «العربیه»، برخی از این زنان تحت فشار، تهدید و ارعاب حوثی‌ها از سرگیری فعالیت‌های حزبی را طبق دستورالعمل حوثی‌ها پذیرفتند، در حالی که گروهی که با پیشنهاد حوثی‌ها موافقت نکرده بودند تحت فشارها قرار گرفته و گروهی از آنها ربوده شده و گروهی نیز در زندان‌های مخفی در صنعا نگهداری می‌شوند.

منابع یمنی خاطرنشان کردند که تعدادی از زنان که اخیراً ربوده شدند، در وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی از جمله وزارت آموزش فنی و حرفه‌ای، وزارت جوانان و ورزش، وزارت امور اجتماعی و کار و برخی اتحادیه‌ها مانند اتحادیه کارگری مشغول به کار بودند.

به گزارش وب سایت خبری «نیوز یمن» در آخرین عملیات آدم‌ربایی حوثی‌ها علیه زنان یمنی مخالف واپسگرایی این گروه فرقه‌گرا، بین 17 تا 30 زن و دختر ربوده شدند و از میان آنها تنها 4 زن آزاد شدند، در حالی که بقیه هنوز در زندان‌های این گروه تروریستی به سر می‌برند و خانواده آنها اطلاع دقیقی از سرنوشت‌شان ندارند.

این وب سایت به نقل از منبع دیگری نوشت، خانواده‌های برخی از زنان و دختران ربوده شده به رهبران حزب کنگره مردمی در صنعا در این‌باره اطلاع‌رسانی کرده‌اند اما آنها به خانواده‌ها توصیه کرد‌ه‌اند که محتاطانه رفتار کنند و این موضوع را در رسانه‌ها مطرح نکنند تا با حوثی‌ها برای آزادی آنها مذاکره کنند.

این منبع تأکید کرد که حوثی‌ها همچنین دختران نزدیک به خانواده‌های مقامات سابق حزب کنگره مردمی را با هدف اخاذی و باج‌گیری از بستگان‌شان و مجبور کردن آنها به همکاری با این گروه تروریستی، بازداشت کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم