اتحادیه عرب: شبه‌نظامیان حوثی با انگیزه‌های خارجی هدایت می‌شوند

ائتلاف عربی دو قایق بمب‌گذاری شده حوثی را در منطقه الصلیف منهدم و دو پهپاد انفجاری را در آسمان خمیس مشیط سعودی سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب، هشدار داد که شبه‌نظامیان حوثی در یمن با انگیزه‌هایی خارجی هدایت می‌شوند.

احمد ابوالغیط چهارشنبه 22 سپتامبر طی جلسه گفت‌وگوی مجازی غیر رسمی شورای امنیت سازمان ملل متحد با اتحادیه عرب، گفت که شبه‌نظامیان حوثی به‌رغم وخامت اوضاع انسانی در یمن، مصمم به ادامه جنگ هستند.

او همچنین گفت که این گروه شبه‌نظامی با انگیزه‌‌های خارجی هدایت می‌شوند و تصور می‌کنند که می‌توانند با زور بر یمن مسلط شوند.

انهدام دو قایق حوثی

در همین راستا ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، شامگاه چهارشنبه، اعلام کرد که دو قایق شبه‌نظامیان حوثی را که برای از کارانداختن کشتیرانی در دریای سرخ بمب‌گذاری شده بود را در منطقه الصلیف در سواحل غربی یمن هدف قرار داده و منهدم کرده است.

ائتلاف افزود که این دو قایق بمب‌گذاری شده در پی عملیات اطلاعاتی دقیق و زیر نظر گرفتن اقدامات خصمانه حوثی‌ها شناسایی شده است.

سرنگونی دو پهپاد انفجاری

ائتلاف عربی چهارشنبه همچنین اعلام کرد که سامانه پدافند هوایی آن دو پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر خمیس مشیط در جنوب پادشاهی عربی سعودی پرتاب شده بود را رهگیری و منهدم کرده است.

پهپاد انفجاری حوثی
پهپاد انفجاری حوثی

ائتلاف در بیانیه‌ای تاکید کرد که اقدامات خصمانه حوثی‌ها در پرتاب پهپادهای انفجاری را زیر نظر گرفته و تدابیر قاطعانه را برای مقابله با آن و دفاع از غیرنظامیان اتخاذ می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم