پادشاهی سعودی کودتای نافرجام در سودان را به شدت محکوم کرد

سعودی بر همبستگی خود با سودان در هر آنچه امنیت، ثبات و رفاه مردم و حکومت این کشور را تامین کند، تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی کودتای نافرجام سه‌شنبه، 21 سپتامبر، علیه نهادها و ساختارهای قانونی حکومتی در سودان را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه این پادشاهی، چهارشنبه، 22 سپتامبر، بر همبستگی خود با سودان در هر آنچه امنیت، ثبات و رفاه مردم و حکومت این کشور را تامین کند، تاکید کرد.

شورای حاکمیت انتقالی سودان روز گذشته جزئیاتی مهم را درباره کودتای نظامی نافرجام که به فرماندهی سرلشکر عبدالباقی الحسن عثمان (بکراوی) و 22 افسر با رتبه‌های مختلف به همراه تعدادی از درجه‌داران و سربازان این کشور انجام شد، را اعلام کرد.

کودتای نافرجام در سودان
کودتای نافرجام در سودان

در همین راستا یاسین ابراهیم یاسین، وزیر دفاع سودان با اشاره به ادامه تحقیقات، تاکید کرد که طبق تحقیقات و بازجویی‌های به عمل‌ آمده مشخص شده که هدف از این اقدام نظامی، تسلط بر قدرت و برچیدن نظام حکومتی دوره انتقالی حاکم بر این کشور است.

یاسین ابراهیم طی اظهاراتی در یک کنفرانس خبری، گفت که همه شرکت‌کنندگان در کودتا که اسامی آنها در تحقیقات ذکر شده است، بازداشت شده‌اند و تا آشکار شدن جزئیات بیشتری در این‌باره تحقیقات و بازجویی از این افراد ادامه خواهد یافت.

شایان ذکر است که ارتش سودان سه‌شنبه از شکست کودتای نظامی که با هدف به دست گرفتن قدرت و تسلط بر این کشور انجام شده بود، خبر داد.

ستاد نیروهای مسلح سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون رسمی این کشور پخش شد از شکست کودتای نظامی در این کشور خبر داد و تاکید کرد که اوضاع امنیتی در این کشور پایدار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم