.
.
.

ائتلاف 3 پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی «خمیس مشیط» را سرنگون کرد

فرستاده ویژه آمریکا به یمن: حوثی‌‌ها باید عملیات‌های نظامی و اقدامات بی‌ثبات کننده خود را متوقف کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از رهگیری و سرنگونی 3 پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی منطقه «خمیس مشیط» در جنوب پادشاهی عربی سعودی خبر داد.

این ائتلاف سه‌شنبه، 21 سپتامبر، در بیانه‌ای تاکید کرد که همه تدابیر و اقدامات عملیاتی لازم را مطابق با قانون بین‌المللی برای دفاع از غیرنظامیان در مناطق مسکونی و مقابله با هر تهدید قریب الوقوع اتخاذ می‌کند.

ائتلاف همچنین تاکید کرد که تلاش‌های بیهوده شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و غیرنظامیان را دفع و خنثی کرده است.

فرماندهی ائتلاف عربی شامگاه دوشنبه نیز اعلام کرد دو قایق بمب‌گذاری شده حوثی‌ها در بندر الصلیف را منهدم و حمله قریب‌الوقوع آنها را خنثی‌ کرده است.

همچنین ادامه تهدیدهای حوثی‌ها علیه کشتیرانی در تنگه باب‌المندب و جنوب دریای سرخ و اقدامات خصمانه این گروه شبه‌نظامی در نقض توافق استکهلم در الحدیده از سوی ائتلاف عربی محکوم شد.

این در حالی است که تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن سه‌شنبه اعلام کرد که حوثی‌ها با به سربازی گرفتن کودکان و اقدامات تنش‌‌زای نظامی خود روند صلح یمن را تضعیف می‌کنند.

فرستاده ویژه آمریکا تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی‌ باید عملیات‌های نظامی و اقدامات بی‌ثبات کننده خود را متوقف کنند.

شایان ذکر است که شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی پیشتر تاکید کرده بود که پادشاهی سعودی در واکنش به هر گونه حملات حوثی‌ها تردید نخواهد کرد.

بن فرحان، یک‌شنبه، 12 سپتامبر، در یک نشست خبری مشترک با الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش در ریاض اعلام کرد که پادشاهی سعودی در پاسخ بازدارنده به حملات حوثی‌ها تردید نخواهد کرد. او همچنین تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی تاسیسات غیرنظامی نظیر فرودگاه بین‌المللی «ابها» و منطقه الدمام سعودی را تهدید می‌کنند.

وزیر خارجه سعودی گفت که ریاض پیشنهادی را برای توقف همه‌جانبه جنگ در یمن ارائه داده است اما شبه‌نظامیان تروریست حوثی به آن پایبند نشده و به تهدیدهای خود علیه غیرنظامیان ادامه می‌دهند.