پیشروی ارتش یمن در استان البیضا و خسارت‌ سنگین حوثی‌ها در الجوف

ارتش یمن در این محورهای عملیاتی چندین سایت نظامی را بازپس گرفت و حوثی‌ها با ترک تجهیزات رزمی و کشته‌‌شدگان خود پا به فرار گذاشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع نظامی یمنی از پیشروی نیروهای ارتش ملی با پشتیبانی مقاومت مردمی این کشور و آزادسازی مواضع نظامی متعددی در دو جبهه «قناو» و «الخنجر» خبر دادند.

این منابع یمنی روز دوشنبه، 20 سپتامبر، اعلام کردند پس از درگیری شدید میان نیروهای ارتش ملی یمن و حوثی‌ها، این عناصر شبه‌نظامی تروریست مورد حمایت ایران در جبهه‌های «قناو» و «الخنجر» در شمال شرقی استان الجوف و جبهه ناطع در البیضاء متحمل خسارت‌های سنگین جانی و مادی شده و در پی انهدام جنگ‌افزارها و تجهیزات رزمی‌ آنها مجبور به فرار شدند.

یک فرمانده نظامی یمنی به وب‌سایت اطلاع‌رسانی«سپتامبر نت» گفت، نیروهای ارتش ملی یمن دوشنبه یک حمله غافلگیرانه و ضد حمله‌ای را علیه شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های قناو و الخنجر انجام دادند که طی آن ده‌ها شبه‌نظامی حوثی کشته و زخمی شدند.

او افزود در این عملیات نظامی مواضع مهمی که تحت کنترل شبه‌نظامیان ترویست حوثی بود، آزاد شد و نیروهای ارتش به اهداف تعیین شده خود در این عملیات دست یافتند.

او همچنین تأکید کرد، حملات پی‌در پی ارتش ملی یمن عناصر باقی‌مانده شبه‌نظامیان حوثی در این محورها را مجبور به فرار کرد.

این فرمانده یمنی خاطرنشان کرد:«تلفات حوثی‌ها بسیار سنگین بود و علاوه بر آن تجهیزات و ادوات مکانیزه آنها در این جبهه‌ها نابود شد».

تلفات سنگین

نیروهای ارتش ملی یمن همچنین توانستند شبه‌نظامیان حوثی را از مواضعی که در جبهه «نطع» در استان البیضا تحت کنترل داشتند، بیرون برانند و آن مناطق را به طور کلی آزاد سازند.

این فرمانده نظامی یمنی تاکید کرد که نیروهای ارتش و مقاومت مردمی بر اساس یک برنامه نظامی مدون به پیشروی خود در این محورهای عملیاتی ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم