ائتلاف عربی: دو قایق بمب‌گذاری شده حوثی‌ها منهدم و حمله قریب‌الوقوع آنها خنثى شد

ائتلاف: حوثی‌ها به تهدید کشتیرانی در تنگه باب‌المندب و جنوب دریای سرخ ادامه می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از انهدام دو قایق بمب‌گذاری شده حوثی‌ها در بندر الصلیف و خنثی‌سازی حمله قریب‌الوقوع آنها خبر داد.

ائتلاف عربی شامگاه دوشنبه، 20 سپتامبر، اعلام کرد دو قایق بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران در بندر الصلیف از توابع استان ساحلی الحدیده را منهدم و حمله قریب‌الوقوع آنها را خنثی‌ کرده است.

این ائتلاف همچنین ادامه تهدیدهای شبه‌نظامیان حوثی علیه کشتیرانی در تنگه باب‌المندب و جنوب دریای سرخ و همچنین نقض توافق استکهلم با انجام عملیات خصمانه از الحدیده را محکوم کرد.

شایان ذکر است که فرماندهی ائتلاف چهارشنبه گذشته اعلام کرد که سامانه پدافند هوایی یک پهپاد انفجاری پرتاب شده توسط حوثی‌ها به سوی فرودگاه «ابها» را رهگیری و سرنگون کرد.

به گفته ائتلاف شبه‌نظامیان حوثی نقض‌های گسترده‌ای علیه قانون بین‌المللی انجام داده و غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند.

ائتلاف همچنین تاکید کرد که در دفاع از غیرنظامیان و مناطق مسکونی و شهری از حملات خصمانه قاطعانه با منابع تهدید مقابله می‌کند.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی مدتی است که به حملات خود برای هدف قرار دادن مناطق شهری و اقتصادی در پادشاهی عربی سعودی ادامه می‌دهند که این اقدامات آنها موجی از محکومیت‌ها از سوی تعدادی از کشورهای عربی و غربی را به همراه داشته که طی آن این کشورها بر ایستادن در کنار سعودی و دفاع از امنیت آن تاکید کرده و حملات تروریستی حوثی‌ها را محکوم کردند.

اقدامات تنش‌آمیز و مکرر حوثی‌ها اخیرا در حالی افزایش یافته که سازمان ملل متحد برای برقراری آتش‌بس در یمن تلاش می‌کند تا از این طریق بتواند مذاکرات را برای رسیدن به راه‌حل مسالمت‌آمیز جهت پایان دادن به بحرانی که سال‌ها است در این کشور ادامه دارد، از سرگرفته و پیش ببرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم