پایان عملیات تعقیب با بازداشت دو اسیر فلسطینی دیگر در اسرائیل

مناضل نفیعات و ایهام کممجی در محله شرقی شهر جنین بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل سحرگاه یکشنبه از بازداشت دو اسیر فلسطینی فراری از زندان «جلبوع» خبر داد.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که پس از 13 روز جستجوی مداوم از زمان فرار اسیران فلسطینی که در 6 سپتامبر سال جاری رخ داد، این دو اسیر را در خانه‌ای در شهر جنین در کرانه باختری، بازداشت کرده است.

خبرنگار «العربیه» با بیان اینکه بازداشت مناضل نفیعات و ایهام کممجی در محله شرقی شهر جنین رخ داده، تاکید کرد که این دو اسیر فراری به‌همراه دو نفر دیگر بازداشت شده‌اند.

زندان «جلبوع» در شمال اسرائیل
زندان «جلبوع» در شمال اسرائیل

زندان «جلبوع» یکی از بالاترین ضرایب امنیتی و حفاظتی اسرائیل را دارد اما این دو اسیر فلسطینی توانسته بودند با حفر یک تونل زیر «سینک دستشویی» از این زندان بگریزند.

خبرگزاری دولتی اسرائیل«کان»، ویدیو و تصاویری از لحظه بازداشت این دو در توییتر منتشر کرد.

فرار از زندان

رسانه‌های اسرائیلی بامداد دوشنبه 6 سپتامبر اعلام کرده بودند که شش اسیر فلسطینی از طریق حفر یک تونل موفق به فرار از زندان «جلبوع» در شمال اسرائیل شده‌اند.

پلیس اسرائیل 4 روز بعد در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو نفر از آن‌ها در شهر ناصره در شمال اسرائیل بازداشت شده‌اند. این دو نفر یعقوب قادری و محمود عبدالله عارضه، که به گروه «جهاد اسلامی» وابسته هستند، 25 سال است که در زندان‌های اسرائیل به سر می‌برند.

اسرائیل شنبه گذشته از دستگیری دو نفر دیگر نیز اطلاع داد. یکی از آن‌ها زکریا زبیدی، فرمانده سابق «کتائب شهدا الاقصی» شاخه نظامی وابسته به جنبش فتح در اردوگاه پناهندگان جنین است.

طبق بیانیه پلیس، نیروهای ویژه اسرائیل، این دو را در حالی که در پارکینگی مخفی بودند، در روستای شبلی در ده کیلومتری شرق ناصره بازداشت کردند.

این شش نفر توانسته بودند تونلی به اندازه ده‌ها متر حفر کنند. دهانه این تونل نیز چند متر خارج از دیوارهای زندان کشف شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید