.
.
.

حوثی‌ها 9 نفر از جمله یک کودک را در ملا عام با جوخه آتش در صنعا اعدام کردند

الاریانی: حوثی‌ها با الگوبرداری از القاعده، داعش و ایران مخالفان را حذف می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در واکنش به اعدام 9 شهروند یمنی به دست شبه‌نظامیان حوثی‌ پارلمان این کشور این اقدام آنها را یک «فاجعه» خوانده و محکوم کرد و درباره تبعات چنین اقدامی به این گروه شبه‌نظامی هشدار داد.

مجلس شورای یمن شامگاه شنبه اعدام این 9 و دلیلی بر سیاسی شدن قوه قضائیه این کشور از سوی حوثی‌ها دانست و از جامعه بین‌المللی خواست تا اعدام این شهروندان توسط حوثی‌ها را محکوم کرده و عاملان این جنایت را مورد بازخواست قرار دهند.

به دنبال آن پارلمان عرب اعدام این 9 غیرنظامی توسط شبه‌نظامیان حوثی را نیز محکوم کرد.

شبه نظامیان تروریست حوثی شنبه 18 سپتامبر، 9 غیرنظامی از جمله یک نوجوان کمتر از 18 سال یمنی را در صنعا با جوخه آتش در ملا عام اعدام کردند.

اقدام حوثی‌ها که با شلیک گلوله به محکومین اجرا شد، باعث ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی صنعا شد.

برخی از یمنی‌ها با انتشار گسترده کلیپ‌های ویدیویی از صحنه اعدام این 9 شهروند غیرنظامی در شبکه‌های اجتماعی اقدام شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران را جنایتکارانه توصیف کردند.

کلیپ‌های ویدیویی اعضای مسلح شبه‌نظامیان حوثی را نشان می‌دهد که چگونه پس از اجرای اعدام با جوخه آتش و پس از اینکه این 9 نفر نقش بر زمین شده‌اند، بار دیگر تیر خلاص را به سر آنها شلیک می‌کنند.

در همین حال، رسانه‌های وابسته به شبه‌نظامیان حوثی گزارش دادند که دادستانی عمومی حکومت کودتاگران حوثی‌، حکم قصاص علیه اعضای تیمی که در قتل الصماد دست داشتند را اجرا کرده است.

رسانه‌های این گروه همچنین گفتند که اعدام در میدان تحریر با شلیک گلوله و استفاده از جوخه آتش و با حضور رهبران ارشد حوثی‌ها انجام شد.

تروریست‌های حوثی این 9 غیرنظامی را به دست داشتن در قتل صالح الصماد، رئیس شورای سیاسی این گروه شبه‌نظامی متهم کرده بودند.

الگوبرداری از رفتار داعش، القاعده و ایران در ایجاد رعب و وحشت

اجرای حکم اعدام این 9 نفر ساعاتی پس از هشدار معمر العریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن در باره جنایتی که شبه نظامیان تحت حمایت ایران مرتکب می‌شوند، صورت گرفت. الاریانی از تصمیم حوثی‌ها برای اعدام برخی از مخالفان خود به ویژه یک کودک زیر 18 سال خبر داده بود.

وزیر اطلاع رسانی یمن خاطرنشان کرد که این احکام ادعایی شبه‌نظامیان حوثی علیه 9 غیرنظامی یک قتل عمدی به شمار می‌رود.

تصویر تیر خلاص زدن حوثی‌ها به کودک یمنی  در ملا عام

او افزود اقدامات جنایتکارانه حوثی‌ها و آنچه این گروه انجام می‌دهند نمونه‌ای عملی از اقدامات رژیم ایران در حذف و قتل مخالفان سیاسی است و تفاوتی با آنها ندارد. او گفت این نوع اعدام‌های میدانی مانند اعدام‌هایی که سازمان‌های تروریستی مانند القاعده و داعش در مناطق تحت کنترل خود انجام می‌دهند.

گفتنی است که صالح الصماد یکی از رهبران ارشد حوثی‌ها و رئیس شورای سیاسی این گروه تروریستی در صنعا در آوریل 2018 به همراه 6 تن از افراد ارشد این گروه تروریستی در حمله هوایی نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در اطراف بندر الحدیده در غرب یمن کشته شد.

او همچنین یکی از عناصر ارشد حوثی‌ها است که نقش اساسی در وقوع کودتا علیه دولت قانونی یمن در اواسط سال 2014 را ایفا کرده بود.