سامانه دفاعی سعودی یک موشک و 4 پهپاد حوثی را در جازان سرنگون کرد

ائتلاف: اقدامات خصمانه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به طور عمدی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پادشاهی عربی سعودی از سرنگونی یک موشک بالستیک و 4 پهپاد حوثی پرتاب شده به سوی منطقه جازان این کشور خبر داد.

به گزارش «العربیه» سامانه‌ پدافند هوایی سعودی بامداد جمعه، 17 سپتامبر، یک موشک بالستیک و 4 پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی مناطق مسکونی و شهری منطقه جازان پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگونی کرد.

در همین راستا ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که با همه تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی در پرتاب پهپادهای انفجاری مقابله می‌کند.

ائتلاف تاکید کرد که اقدامات خصمانه گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران به طور عمدی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان صورت می‌گیرد.

ائتلاف دو روز پیش نیز اعلام کرده بود که سامانه دفاعی آن یک فروند پهپاد انفجاری پرتاب شده شبه‌نظامیان حوثی به سوی فرودگاه «ابها» را رهگیری و سرنگون کرده است.

ائتلاف شامگاه چهارشنبه اقدامات شبه‌نظامیان حوثی در نقض‌ قوانین بین‌المللی و هدف قرار دادن غیرنظامیان را آشکار و گسترده توصیف و تاکید کرد که با قاطعیت به دفاع از غیرنظامیان و مناطق شهری در برابر حملات دشمن ادامه می‌دهد.

شایان ذکر است که شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی یکشنبه گذشته تاکید کرد که پادشاهی سعودی در واکنش به هر گونه حملات حوثی‌ها تردید نخواهد کرد.

بن فرحان، یک‌شنبه، 12 سپتامبر، در یک نشست خبری مشترک با الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش در ریاض اعلام کرد که پادشاهی سعودی در پاسخ بازدارنده به حملات حوثی‌ها تردید نخواهد کرد. او همچنین تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی تاسیسات غیرنظامی نظیر فرودگاه بین‌المللی «ابها» و منطقه الدمام سعودی را تهدید می‌کنند.

وزیر خارجه سعودی گفت که ریاض پیشنهادی را برای توقف همه‌جانبه جنگ در یمن ارائه داده است اما شبه‌نظامیان تروریست حوثی به آن پایبند نشده و به تهدیدهای خود علیه غیرنظامیان ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم