تاکید آمریکا، بریتانیا، امارات و سعودی بر تعهد به راه‌حل سیاسی جامع در یمن

سفرای بریتانیا، امارات، سعودی و کاردار آمریکا در یمن در پایان نشستی چهارجانبه خواستار استقرار دولت قانونی این کشور در عدن شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفرای کشورهای بریتانیا، سعودی و امارات در یمن و کاردار آمریکا در این کشور در بیانیه‌ای مشترک، ضمن تاکید بر تعهد به راه حل سیاسی جامع در یمن، خواستار استقرار دولت قانونی این کشور در عدن شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، نمایندگان این چهار کشور پنجشنبه 16 سپتامبر، در نشست چهارجانبه خود درباره کاهش ارزش ریال یمن و افزایش قیمت مواد غذایی و تأثیر شدید آن بر اقتصاد و وضعیت معیشتی و اوضاع انسانی کنونی این کشور ابراز نگرانی کردند.

این کشورها همچنین از کمک‌های سعودی به یمن و از جمله آن اعطای مشتقات نفتی به این کشور قدردانی کردند.

Advertisement

همچنین در این بیانیه بر ضرورت بازگشت دولت یمن به عدن و نقش فعال آن در نظارت بر حمایت‌های بین‌المللی پیش‌رو برای رونق بخشیدن به اقتصاد و پایبندی آن به راه‌حل سیاسی جامع برای پایان دادن به جنگ در یمن تاکید شده و از ماموریت هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل متحده به یمن اعلام حمایت شد.

تسریع در اجرای توافق ریاض

همزمان با تاکید این کشورها بر حمایت از دولت قانونی یمن از طریق کمیته مشاوره فنی ویژه امور اقتصادی، دولت این کشور خواستار سرعت بخشیدن به همه اقدامات لازم برای ایجاد ثبات اقتصادی در یمن شد.

دولت قانونی یمن همچنین ضمن استقبال از حمایت‌های پادشاهی سعودی و امارات برای دستیابی به راه حل سیاسی جامع در این کشور، بر اهمیت اجرای سریع توافق ریاض تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید