سرنگونی یک پهپاد انفجاری حوثی‌ها بر فراز فرودگاه «ابها» در جنوب سعودی

ائتلاف عربی: برای حمایت از شهروندان و تاسیسات غیرنظامی قاطعانه با حملات خصمانه برخورد می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، روز چهارشنبه اعلام کرد که پدافند هوایی سعودی یک پهپاد انفجاری پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی فرودگاه «ابها» را رهگیری و منهدم کرد.

ائتلاف در بیانیه‌ای گفت: «نقض قوانین بین المللی توسط شبه‌نظامیان حوثی بسیار گسترده است و غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد. ما با منابع تهدید برای محافظت از شهروندان و تاسیسات غیرنظامی در برابر حملات خصمانه قاطعانه برخورد می‌کنیم.»

Advertisement

گفتنی است ائتلاف روز دوشنبه گذشته نیز اعلام کرد که پدافند هوایی سعودی پهپاد انفجاری پرتاب شده به سوی شهر «خمیس مشیط» را سرنگون کرد.

از سوی دیگر، شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی روز یکشنبه تاکید کرد که ریاض در پاسخ به حملات حوثی‌ها تردید نخواهد کرد.

او در یک نشست خبری مشترک با الکساندر شالنبرگ، همتای اتریشی خود در ریاض تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی تاسیسات غیرنظامی مانند فرودگاه بین المللی ابها و منطقه دمام را تهدید می‌کنند.

بن فرحان افزود که اولویت ما برقراری صلح در یمن است و پادشاهی عربی سعودی طرحی فراگیر برای ایجاد آتش‌بس در یمن ارائه کرده اما حوثی‌ها به آن پایبند نبوده و به تهدید غیرنظامیان ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم