.
.
.

2 سرباز ارتش ترکیه در ادلب در شمال سوریه کشته شدند

منابع سوری به العربیه: افرادی ناشناس مدتی حملات نظامی خود را به ارتش ترکیه در ادلب افزایش دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی انفجار بمب‌کنار جاده‌ای در مسیر کاروان نظامی ارتش ترکیه در جاده ادلب-کفریا 2 سرباز این کشور در شمال سوریه کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه شنبه 11 سپتامبر گزارش داد که در انفجار یک بمب کنارجاده‌ای که خودروی زرهی ارتش ترکیه در شمال جاده ادلب را هدف قرار داد، 2 سرباز ترکیه‌ کشته و چهار سرباز دیگر زخمی شدند.

بنا به گزارش این نهاد حقوق بشری در پی وقوع این انفجار آمبولانس‌هایی که برای انتقال مجروحان به گذرگاه «باب الهوا» اعزام شده بودند، مشاهده شد.

شاهدان عینی همچنین یک هلیکوپتر ترکیه را مشاهده کردند که برای انتقال زخمی شدگان این انفجار در داخل خاک سوریه فرود آمده و آنها را به بیمارستانهای ترکیه منتقل کرده است.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه این انفجار که با بمب کنار جاده‌ای یک کاروان نظامی ارتش ترکیه را هدف قرار داده بود، در جاده ادلب-کفریا رخ داد.

وزارت دفاع ترکیه با تایید این خبر اعلام کرد که دو سرباز این کشور در عملیات پاکسازی منطقه کاهش تنش در ادلب واقع در شمال غرب سوریه کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

منابع تلویزیون العربیه گفتند پس از این هجوم وزیر دفاع ترکیه وارد منطقه ادلب شد.

منابع سوری طی هفته‌های گذشته از تشدید نبردها میان ارتش سوریه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران از یک سو و گروه‌های مسلح سوری مخالف مستقر در حومه جنوبی ادلب از سوی دیگر خبر داده بودند.

این منابع از افزایش درگیر‌ی‌ها در جبهه‌های حومه جنوبی ادلب و شمال حماه در دو هفته گذشته خبر دادند.

مدتی است افرادی ناشناس نیروهای ترکیه را با استفاده از بمب‌های دست‌ساز و آر پی جی 7 مورد حمله قرار می‌دهند.

نیروهای ترکیه برای جلوگیری از این حملات دوربین‌های مدار بسته‌ای را در جاده بین المللی M4 حلب-لاذقیه نصب کرده‌اند. مناطقی که سیستم دوربین‌های مدار بسته ارتش ترکیه در آن نصب شده از نزدیکی شهر اریحا در جنوب ادلب آغاز و تا منطقه بداما در نزدیک شهر جسر الشغور در حومه غربی ادلب ادامه می‌یابد.

دیدبان حقوق بشر سوریه پیشتر در 10و 25 فوریه گذشته حملاتی به ارتش ترکیه را نیز گزارش‌ کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم