کشته‌شدن 4 شبه‌نظامی حوثی و زخمی‌شدن چند تن دیگر در الحدیده یمن

یگان‌های شناسایی نیروهای مشترک تحرکات شبه‌نظامیان مسلح حوثی را در منطقه کیلو 16 شرق الحدیده رصد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در درگیری‌های جنوب الحدیده در ساحل غربی یمن با نیروهای مشترک، 4 عنصر مسلح حوثی کشته و چند نفر دیگر از جمله یکی از فرماندهان این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران مجروح شدند.

به گفته منابع نظامی میدانی یگان‌های شناسایی نیروهای مشترک تحرکات گروه‌هایی از شبه‌نظامیان مسلح حوثی را در منطقه کیلو 16 رصد کردند که تلاش می‌کردند به خطوط تماس نزدیک‌تر شوند.

این منابع افزودند که یگان‌ توپخانه‌ای نیروهای مشترک تحرکات حوثی‌ها را با سلاح‌های مناسب هدف قرارداده و تلاش‌های آنها را فورا ناکام گذاشته و خسارت‌هایی جانی به آنها وارد ساخت.

بنا به اعلام این منابع 4 عنصر مسلح حوثی کشته شده و چند نفر دیگر از آنها از جمله یکی از فرماندهان برجسته حوثی به نام «ابو شموخ» زخمی شدند و علاوه بر آن یک خودرو نظامی حامل نفرات و سلاح و مهمات حوثی‌ها منهدم شد.

بنا به توضیح این منابع سایر عناصر شبه‌نظامی حوثی در پی متحمل شدن شکست سنگین پا به فرار گذاشت و اجساد کشته شدگان خود را پشت سر جا گذاشتند.

علاوه بر این یکی از اهالی شهر حیس در جنوب الحدیده نیز در اثر تیراندازی شبه‌نظامیان حوثی در حمله آنها به مناطق مسکونی زخمی شدند.

به گفته منابع محلی یمن محمد فواد متیله، شهروند این کشور در اثر اصابت گلوله حوثی به او هنگام حضور در خیابانی در مرکز شهر حیس زخمی شده است.

شایان ذکر است که جنایت‌های وحشیانه شبه‌نظامیان حوثی علیه غیرنظامیان یمنی و حملات هوایی آنها به مناطق مسکونی و روستاها همچنان ادامه دارد و از زمان اعلام آتش‌بس سازمان‌ملل در دسامبر 2018 تاکنون منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از غیرنظامیان شده است.

از سویی نیروهای ارتش یمن، پنج‌شنبه، 9 سپتامبر از رهگیری و انهدام دو پهپاد انفجاری شبه‌نظامیان حوثی کودتاگر وابسته به ایران، توسط پدافند هوایی این کشور در آسمان استان‌های مارب و صعده خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید