اسرائیل: اگر جهان مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نشود علیه آن اقدام خواهیم کرد

خطیب‌زاده: ایران حق واکنش به تهدیدهای اسرائیل را برای خود محفوظ می‌دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل با تاکید این‌که جهان نیازمند طرحی جایگزین برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران است، تهدید کرد چنانچه جهان در ممانعت از دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای ناکام شود، تل‌آویو برای مقابله با ایران اقدام خواهد کرد.

وزیر خارجه اسرائیل در گفت‌وگو با خبرگزاری‌ «اسپوتنیک» روسیه که جمعه 10 سپتامبر، منتشر شد، گفت که دستیابی ایران به توانمندی‌های هسته‌ای باعث «نگرانی کشورهای خاورمیانه» است.

Advertisement

لاپید در این گفت‌وگو که طی سفر دو روزه او به مسکو انجام شده، تاکید کرد:« جهان بداند که اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد، رقابت تسلیحات هسته‌ای در منطقه آغاز خواهد شد.»

وزیر خارجه اسرائیل گفت با دستیابی ایران به تسلیحات اتمی اوضاع منطقه به تدریج وخیم‌تر خواهد شد. و باید مطمئن شد این هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

از سویی سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به تهدید وزیر خارجه اسرائیل علیه تاسیسات هسته‌ای تهران در توییتی گفت که کشورش حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌دارد.

یائیر لاپید، پیشتر در سفر به مسکو همچنین گفته بود تا زمانی که ایران در سوریه حضور داشته باشد این کشور بی‌ثبات خواهد ماند. او افزود که اسرائیل در برابر استقرار نظامی ایران در مرزهای شمالی آن دست‌بسته نخواهد ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم