گریندربرگ: حملات حوثی‌ها به استان مارب هزاران قربانی گرفته است

فرستاده سازمان ملل متحد به یمن: برای رسیدن به راه‌حل سیاسی انتقالی جهت پایان دادن به بحران یمن تلاش خواهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

هانس گریندربرگ، فرستاده جدید سازمان ملل متحد به یمن در آستانه سفر به منطقه در گزارشی به شورای امنیت، گفت که برای دست‌یابی به «راهکار سیاسی انتقالی جهت پایان دادن به بحران یمن» تلاش خواهد کرد.

گریندربرگ قرار است در سفر به منطقه با عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن و سایر مقامات یمنی دیدار و گفت‌وگو کند. او همچنین با حوثی‌ها و مسئولان منطقه‌ای و بین‌المللی ملاقات خواهد کرد.

فرستاده جدید سازمان ملل به یمن جمعه 10 سپتامبر در گزارش به شورای امنیت، گفت که پرونده یمن پیچیده و ماموریتی دشوار است و در عین حال تاکید کرد که برای پایان دادن به جنگ یمن تلاش خواهد کرد.

او همچنین ادامه حملات شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به استان مارب یمن را باعث کشته شدن و آواره شدن هزاران نفر دانست و تاکید کرد درباره نقض‌های صورت گرفته در استان الحدیده و موج‌های خشونت در استان‌های جنوبی یمن ابراز نگرانی کرد.

او در گزارش خود تاکید کرد که صلح در یمن به مشارکت همگانی بستگی دارد و ضروری است جامعه بین‌المللی از ثبات یمن حمایت کند.
او همچنین تاکید کرد که «سازمان ملل متعهد به دستیابی به صلح برای پایان دادن به خشونت‌ها در یمن است.»

گریندربرگ افزود «اوضاع اقتصادی در یمن وخیم است و به راه‌حل سیاسی همه‌جانبه نیاز دارد». او همچنین گفت که طرف‌های یمنی از سال 2016 تاکنون راه‌حلی سیاسی را مورد بررسی قرار نداده‌اند.

او همچنین تاکید کرد که تلاش می‌کند تا مرزهای یمن برای عبور کمک‌های بشردوستانه باز بماند.

فرستاده جدید سازمان ملل که به جای مارتن گریفتس ماموریت در یمن را تحویل گرفته، فردا شنبه سفر خود به منطقه را آغاز خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم