گلوله‌باران مواضع احزاب کُرد ایرانی در اقلیم کردستان

در حملات توپخانه‌ای و پهپادی ایران به مواضع احزاب کرد ایرانی، به تعدای از مقرهای این احزاب خسارات جدی وارد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رسانه‌های محلی اقلیم کردستان از حملات توپخانه‌‌ای ایران به مناطقی از کردستان عراق به ظن حضور نیروهای احزاب کُرد اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی خبر دادند.

احسان چلبی، بخشدار منطقه سیدکان، پنج‌شنبه، 9 سپتامبر، به رسانه‎‌های کُردی گفت: «صبح امروز، توپخانه‌های ایران به مدت نیم ساعت روستای تلان و کوهستان‌های بربزین و بن رشکان را به شدت توپ‌باران کردند.»

به گفته بخشدار سیدکان، «حملات امروز تاکنون تلفات جانی در پی نداشته است.»

این حملات در حالی صورت گرفت که روز دوشنبه 6 سپتامبر، فرماندە نیروی زمینی سپاە پاسداران، در دیدار از مناطق مرزی شمال غرب ایران، احزاب سیاسی کُرد مخالف جمهوری اسلامی را بە «حملات کوبندە» تهدید کرد.

بنابر تصاویر منتشرشده، در این حملات، نیروهای ایرانی علاوه بر هجوم توپ‌خانه‌ای از پهپادهای انفجاری نیز استفاد کردند.

در این باره آزاد مستوفی روزنامه‌نگار کُرد به «العربیه» گفت: در بمب‌باران امروز به مناطقی از اقلیم کُردستان که محل حضور نیروهای هر دو «حزب دمکرات کردستان ایران» و «حزب دمکرات کردستان» است، خسارات جدی به تعدادی از مقرهای این احزاب وارد شده است.

بر اساس این گزارش، مقرهای احزب کُرد مخالف ایران در ارتفاعات آلانه، بربزین و هلگورد بە طور گستردەای مورد هدف قرار گرفته است.

در همین رابطه شماری از فعالان مدنی کردستان ایران نیز به العربیه گفتند: «در صورت ادامه حملات به مواضع احزاب کردی، در تمام شهرهای کردستان اعتصاب عمومی اعلام خواهند کرد.»

در سال‌های اخیر حملات توپخانه‌ای نیروی‌های نظامی ایران علیه مواضع احزاب اپوزیسیون کرد، باعث افزایش تنش‌ها بین حکومت ایران و این احزاب شده است. در پاسخ به حملات توپخانه‌ای و پهپادی سپاه پاسداران، نیروهای مخالف کرد نیز در مواردی به مواضع سپاه پاسداران و اعضای آن حمله کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم