پدافند سعودی 3 پهپاد انفجاری حوثی پرتاب‌شده به‌سوی خمیس مشیط را سرنگون کرد

ائتلاف: اقدامات خصمانه شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران «وحشیانه» است و غیرنظامیان و مناطق شهری را هدف قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن و نیروهای پدافند هوایی پادشاهی عربی سعودی طی 24 ساعت گذشته از رهگیری و سرنگونی چندین پهپاد انفجاری حوثی خبر دادند.

تنها چند ساعت پس از اعلام نیروهای ائتلاف مبنی بر رهگیری و سرنگونی 2 فروند پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی «خمیس مشیط» سعودی، یگان‌های پدافند هوایی این پادشاهی بامداد پنج‌شنبه، 9 سپتامبر، نیز خبر دادند که 3 فروند پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی خمیس مشیط را رهگیری و سرنگونی کرده‌اند.

Advertisement

در همین راستا ائتلاف عربی تنش‌زایی‌های خصمانه شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران که با هدف ضربه زدن به غیرنظامیان و مناطق شهری صورت می‌گیرد را «وحشیانه» توصیف کرد.

ائتلاف ضمن تاکید این که با اقدام شبه‌نظامیان حوثی در پرتاب پهپادهای انفجاری مقابله شده است، بر ضرورت اتخاذ تدابیر قاطعانه برای محافظت از غیرنظامیان تشدید کرد.

وزارت دفاع سعودی یکشنبه گذشته از رهگیری 3 فروند موشک بالستیک پرتاب شده حوثی‌ها به سوی این پادشاهی خبر داده و تاکید کرد که 2 کودک در پی رهگیری موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری حوثی، زخمی شدند و به 14 باب منزل مسکونی خسارت وارد شده است.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی مدتی است که برای هدف قرار دادن مناطق شهری و اقتصادی در پادشاهی سعودی تلاش می‌کنند که اقدامات خصمانه آنها محکومیت‌های تعدادی از کشورهای عربی و غربی را به دنبال داشته است. این کشورها ضمن تقبیح حملات تروریستی حوثی‌ها بر ایستادگی خود در کنار ریاض و امنیت این پادشاهی تاکید کردند.

تلاش‌های مکرر حوثی‌ها و تنش‌زایی‌های اخیر آنها در حالی است که سازمان ملل متحد برای برقراری آتش‌بس در یمن و از سرگیری مذاکرات برای دستیابی به راه‌ حلی مسالمت‌آمیز جهت پایان دادن به جنگی که سال‌ها است در این کشور ادامه دارد، تلاش می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم