سعودی نیم تن مواد مخدر قاچاق توسط یک شبکه وابسته به حزب‌الله را کشف و ضبط کرد

این شبکه با ارسال محموله از لبنان به نیجریه، قصد داشت مواد مخدر را درون تجهیزات مکانیکی جاسازی و پس از آن به سعودی ارسال کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سرهنگ طلال الشلهوب، سخنگوی وزارت کشور پادشاهی سعودی، پنج‌شنبه، 9 سپتامبر از خنثی سازی یک شبکه تولید و قاچاق مواد مخدر مرتبط با حزب الله لبنان خبر داد.

این شبکه قرار بود از طریق دریا تعداد 451807 قرص آمفتامین را به سعودی قاچاق کند.

شبکه مذکور با ارسال محموله خود از لبنان به نیجریه، قصد داشت این قرص‌ها را با جاسازی درون تجهیزات مکانیکی به مقصد پادشاهی سعودی ارسال کند، اما با هماهنگی مقامات کشور نیجریه این محموله کشف و ضبط شد.

کشف مواد مخدر از مبدا لبنان به سعودی
کشف مواد مخدر از مبدا لبنان به سعودی

به گزارش «واس»، خبرگزاری رسمی سعودی، سخنگوی وزارت کشور سعودی با اشاره به همکاری با نیجریه در کشف و توقیف مواد مخدر، تاکید کرد که پادشاهی سعودی با اقدامات جنایتکارانه‬‌ای که امنیت کشور و جوانان آن را از طریق ارسال مواد مخدر تهدید می‌کند، به‌شدت برخورد خواهد کرد.

وزارت کشور پادشاهی سعودی ژوئن گذشته نیز در اعلامیه‌ای گفته بود که قاچاق 14.4 میلیون قرص مواد مخدر توسط یک کامیون از مبدا لبنان را ناکام کرده است.

این محموله بزرگ پس از آن کشف شد که سعودی از 23 آوریل به‌دلیل ضبط بیش از 2 میلیون قرص در یک کامیون حامل میوه از لبنان، ورود هر گونه سبزیجات و میوه از مرز زمینی با این کشور را منع کرده بود.

خط قرمز

در همین رابطه، وزیر کشور سعودی خاطر نشان کرد که امنیت پادشاهی سعودی، خط قرمز ما است.

بیانیه وزارت کشور سعودی افزوده است که نهادهای ذی‌ربط، افزایش عملیات قاچاقچیان مواد مخدر در لبنان علیه سعودی را رصد کرده‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: «مسئولان لبنانی می‌بایست ضمانت‌ لازم برای توقف پیوسته و سیستماتیک قاچاق مواد مخدر به سعودی ارائه دهند.»

وزارت کشور سعودی تاکید کرده که مقامات مربوطه تمامی محموله‌های وارداتی از لبنان را زیر نظر قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم