سعودی از شورای امنیت خواست حملات حوثی‌ها را محکوم کند

نمایندگی سعودی در سازمان ملل ادامه حملات حوثی‌ها علیه این کشور را کارشکنی در روند تلاش‌‌ها برای تحقق ثبات منطقه‌ای و صلح بین‌المللی توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نمایندگی پادشاهی عربی سعودی در سازمان ملل متحد طی نامه‌ای به شورای امنیت خواستار محکومیت شدید این‌گونه اقدامات و مسئول دانستن شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران شد.

نمایندگی دائم سعودی در نیویورک، پنج‌شنبه، 9 سپتامبر، اعلام کرد که این پادشاهی در نامه‌ای خطاب به شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره حملات اخیر شبه‌نظامیان حوثی به منطقه شرقی، جازان ونجران، ادامه این حملات حوثی را کارشکنی در روند تلاش‌های صورت گرفته برای تحقق ثبات منطقه‌ایو صلح بین‌المللی توصیف کرد.

هیأت نمایندگی سعودی همچنین حملات حوثی‌ها به خاک سعودی را تهدیدی علیه تلاش‌های سازمانملل متحد برای رسیدن به راه‌حل سیاسی فراگیر در یمن دانسته و از شورای امنیت خواست چنین اقداماتی را به شدت محکوم کرده و گروه حوثی را مسئول آن بداند.

از سویی و تنها چند ساعت پس از اعلام نیروهای ائتلاف عربی مبنی بر رهگیری و سرنگونی 2 فروند پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی «خمیس مشیط» سعودی، یگان‌های پدافند هوایی این پادشاهی بامداد پنج‌شنبه، 9 سپتامبر نیز خبر دادند که 3 فروند پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده بسوی خمیس مشیط را رهگیری و سرنگونی کرده‌اند.

در همین راستا ائتلاف عربی تنش‌زایی‌های خصمانه شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران که با هدف ضربه زدن به غیرنظامیان و مناطق شهری صورت می‌گیرد را «وحشیانه» توصیف کرد.

ائتلاف ضمن تاکید این که با اقدام شبه‌نظامیان حوثی در پرتاب پهپادهای انفجاری مقابله شده است،بر ضرورت اتخاذ تدابیر قاطعانه برای محافظت از غیرنظامیان تشدید کرد.

وزارت دفاع سعودی یکشنبه گذشته از رهگیری 3 فروند موشک بالستیک پرتاب شده حوثی‌ها به سویاین پادشاهی خبر داده و تاکید کرد که 2 کودک در پی رهگیری موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری حوثی، زخمی شدند و به 14 باب منزل مسکونی خسارت وارد شده است.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی مدتی است که برای هدف قرار دادن مناطق شهری و اقتصادی در پادشاهی سعودی تلاش می‌کنند که اقدامات خصمانه آنها محکومیت‌های تعدادی از کشورهای عربی و غربی را به دنبال داشته است. این کشورها ضمن تقبیح حملات تروریستی حوثی‌ها بر ایستادگی خود در کنار ریاض و امنیت این پادشاهی تاکید کردند.

تلاش‌های مکرر حوثی‌ها و تنش‌زایی‌های اخیر آنها در حالی است که سازمان ملل متحد برای برقراریآتش‌بس در یمن و از سرگیری مذاکرات برای دستیابی به راه‌ حلی مسالمت‌آمیز جهت پایان دادن به جنگی که سال‌ها است در این کشور ادامه دارد، تلاش می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم