کشته‌شدن 60 شبه‌نظامی حوثی در مارب یمن

سازمان ملل و آمریکا از حوثی‌ها خواسته‌اند که این حملات را متوقف کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امروز چهارشنبه، 8 سپتامبر، درگیری‌های جدیدی در حوالی استان مارب واقع در شمال یمن، بین ارتش، نیروهای مقاومت مردمی یمن و شبه‌نظامیان حوثی از سر گرفته شد.

یک منبع نظامی گفت که بیشتر درگیری‌ها در 24 ساعت گذشته و در مجاورت این شهر استراتژیک رخ داده است.

او همچنین در مصاحبه خود با «خبرگزاری فرانسه» افزود که بیش از 60 شبه‌نظامی حوثی در حملات هوایی کشته شدند. در 48 ساعت گذشته 18 تن از نیروهای دولت قانونی یمن نیز کشته شدند.

این منبع ادامه داد که حوثی‌ها دیروز حملات همزمانی را آغاز کردند که تا سحرگاه امروز چهارشنبه ادامه داشت. او خاطر نشان کرد که نیروهای دولتی یمن، موفق شدند تا این حملات را دفع کنند.

این در حالی است که پیش از این شبه‌نظامیان حوثی طی دو روز گذشته، از چهار استان تحت کنترل خود، اقدام به سربازگیری و اعزام آنها به جبهه‌های جنگ در مارب کردند.

حمله‌های متوالی

ارتش یمن هفته گذشته اعلام کرده بود که شبه‌نظامیان در حین تلاش‌های مداوم خود برای پیشروی به سمت شهر، متحمل خسارات متعددی شدند.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران، از ماه فوریه عملیاتی نظامی را در راستای پیشروی به سمت شهر مارب آغاز کرده‌اند. این در حالی است که سازمان‌های بشر دوستانه، نگرانی خود را در مورد آوارگان این استان اعلام کرده و سازمان ملل متحد و آمریکا نیز از حوثی‌ها خواسته‌اند که این حمله‌ها را متوقف کنند.

با این حال، شبه‌نظامیان حوثی به حملات خود برای کنترل این شهر که در یک استان نفت خیز است، ادامه می‌دهند. حمله‌هایی که به‌دلیل مقاومت مردمی و نظامی، موفق به پیشرفت نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم