وزیر خارجه سعودی: امیدواریم دولت موقت افغانستان گامی در جهت دستیابی به ثبات باشد

شاهزاده فیصل بن فرحان بر «حمایت پادشاهی عربی سعودی از مردم افغانستان و انتخابشان در مورد آینده این کشور به دور از مداخلات خارجی» تأکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی ضمن تاکید بر حمایت از مردم افغانستان، ابراز امیدواری کرد «طالبان و همه طرف‌های افغان برای حفظ صلح و امنیت و حفاظت از جان و مال شهروندان این کشور تلاش کنند».

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، شاهزاده فیصل در اظهاراتی شامگاه چهارشنبه 8 سپتامبر تاکید کرد که ریاض «امیدوار است که تشکیل دولت موقت در افغانستان گامی در جهت رسیدن به امنیت و ثبات، نفی خشونت و افراط گرایی و ساختن آینده‌ای روشن در راستای تحقق این آرزوها باشد».

این اظهارات در جریان مشارکت شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله در نشست مجازی وزاری خارجه کشورهای مختلف درباره افغانستان از طریق کنفرانس ویدئویی بیان شد.

او همچنین بر «حمایت پادشاهی عربی سعودی از مردم افغانستان و انتخابشان در مورد آینده این کشور به دور از مداخلات خارجی» تأکید کرد.

وزیر خارجه سعودی با تاکید بر حمایت ریاض از مردم افغانستان در این مرحله مهم تاریخی گفت ریاض از راه‌حل‌هایی که که به غلبه افغانستان بر چالش‌های کنونی منجر شود، پشتیبانی می‌کند.

گفتنی است طالبان روز سه‌شنبه، 7 سپتامبر ضمن اعلام تشکیل دولت موقت افغانستان، اعلام کرد ملا محمدحسن، ریاست دولت جدید این کشور و ملا عبدالغنی برادر، پست معاون نخست وزیر افغانستان را برعهده می‌گیرند.

در همین راستا مولوی محمد یعقوب (پسر ملا عمر بنیانگذار گروه طالبان) متولی پست وزارت دفاع و سراج الدین حقانی (پسر جلال‌الدین حقانی بنیانگذار شبکه حقانی که در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار دارد) پست وزارت داخله افغانستان را بر عهده خواهد گرفت.

امیرخان متقی نیز از سوی گروه طالبان به عنوان وزیر خارجه دولت موقت اعلام شده است. همچنین هدایت‌الله بدری به عنوان سرپرست وزارت دارایی در دولت جدید این کشور منصوب شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید