کشته‌شدن یکی از فرماندهان حوثی در استان مارب یمن

با ادامه درگیری و حملات شبه‌نظامیان حوثی‌ 130 هزار کودک آواره یمنی از تحصیل بازماندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به کشته‌شدن یکی از فرماندهان این گروه در درگیری‌های استان مأرب در شمال شرقی صنعا، پایتخت یمن، اذعان کردند.

به گفته منابع «العربیه»، «نایف العوسجی» یکی از فرماندهان گروه شبه‌نظامی حوثی در کمین ارتش ملی یمن در مارب کشته شده است.

این منابع افزودند که نایف العوسجی، فرمانده حوثی، تیپ 314 این گروه شبه‌نظامی را فرماندهی‌ می‌کرد و در کمین نیروهای ارتش در جبهه الکساره در مارب کشته شده است.

ارتش یمن شنبه گذشته اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی در حملات نیروهای ارتش، مقاومت مردمی یمن و جنگنده‌های ائتلاف عربی در جبهه الکساره در استان مارب متحمل شکست سنگینی شدند.

شایان ذکر است که حوثی‌ها به‌رغم فرخوان‌های سازمان ملل و واشینگتن و علاوه بر آن سازمان‌های بشردوستانه برای متوقف شدن جنگ و نگرانی درباره هزاران آواره جنگی در این منطقه، از ماه فوریه گذشته حملات نظامی را برای پیشروی به سوی شهر مارب ادامه می‌دهند.

این حملات حوثی‌ها تاکنون با مقاومت مردم و ارتش یمن مواجه شده و ناکام مانده اما این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران برای به کنترل گرفتن این منطقه دارای منابع نفتی همچنان به حملات خود ادامه می‌دهند.

بازماندن کودکان یمنی از تحصیل

با ادامه حملات شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران به استان مارب یمن، سازمان‌های بین‌المللی درباره بازماندن 130 هزار کودک آواره یمنی از تحصیل در مناطق درگیری ابراز نگرانی کردند.

در همین زمینه واحد اجرایی اردوگاهای آوارگان اعلام کرد که نزدیک به 130 هزار کودک ساکن در اردوگاههای آوارگان دیگر نمی‌توانند به تحصیل بازگردند. مقامات مسئول دلیل این امر را «تکمیل ظرفیت مدارس شهرها در پی هجوم آوارگان، در اثر فرار از حملات حوثیها» عنوان کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم