اسرائیل: برنامه‌های متعددی برای حمله به ایران در دست داریم

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل تاکید کرد که تقابل با نفوذ منطقه‌ای ایران در چارچوب راهبرد «نبرد مابین جنگ‌ها» ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل تصریح کرد عملیات نظامی علیه ایران و گروه‌های وابسته به آن در خاورمیانه ادامه دارد و در صورت تصمیم حمله به ایران، ارتش اسرائیل برنامه‌های متعددی برای چنین اقدامی تدارک دیده است.

کوخاوی همچنین از نتایج حمله ارتش اسرائیل به اهدافی در سوریه و مکان‌های دیگر ابراز رضایت کرد.

Advertisement

او که با وب‌گاه اسرائیلی «وللا» گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: «اگر رهبران سیاسی تصمیم بگیرند به ایران حمله کنند، ارتش اسرائیل برنامه‌های متعددی برای چنین اقدامی آماده کرده است.»

اقدام علیه ایران

کوخاوی تاکید کرد که اقدامات نظامی اسرائیل علیه گروه‌های وابسته به ایران در خاورمیانه در چارچوب راهبرد «نبرد بین جنگ‌ها» یا «نبرد پنهانی دستگاه‌های اطلاعاتی» ادامه دارد.

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل افزود: «اقدامات ما اهداف متعددی دارد اما مهمترین هدف، کاهش نفوذ ایران در خاورمیانه به‌ویژه در سوریه و چند مکان دیگر است.»

او ادامه داد که عملیات‌های نظامی ارتش اسرائیل در خاورمیانه شامل دو گروه «حماس» و «حزب‌الله» وابسته به ایران نیز می‌شود.

سامانه دفاع هوایی اسرائیل
سامانه دفاع هوایی اسرائیل

وی دستاوردهای ارتش اسرائیل در کاهش نفوذ ایران و آسیب به ماشین نظامی تهران در شمال اسرائیل را قابل قبول دانست اما تاکید کرد که تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.

کوخاوی اظهار داشت: «سال آینده به‌دلیل حضور ارتش اسرائیل در بسیاری از میدان‌های تقابل با ایران، سال پر چالشی خواهد بود.»

تقابل تهران و تل آویو

نیروی هوایی اسرائیل در سال‌های اخیر حملات بسیاری علیه اهداف ایرانی در سوریه انجام داد و حکومت اسرائیل بارها تاکید کرد که اجازه نفوذ به ایران در سوریه نخواهد داد.

افزون بر آن تقابل میان تهران و تل آویو به دریاها و حمله به کشتی‌ها نیز کشیده شد و هر دو کشور یکدیگر را به چنین حملاتی متهم کردند.

همزمان دولت پیشین و کنونی اسرائیل با انجام مذاکرات اتمی برای احیای برجام مخالفت کرده و خواستار راه‌حل‌های جایگزین جهت مقابله با بلندپروازی‌های هسته‌ای و نظامی تهران شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم