قاچاق 39 تانکر سوخت از گذرگاه‌های تحت کنترل شبه‌نظامیان عراقی به سوریه

مناطق تحت کنترل رژیم اسد در دیرالزور مدتی است با کمبود سوخت مواجه هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ديدبان حقوق بشر سوریه دوشنبه، 6 سپتامبر، گزارش داد که طی 24 ساعت گذشته 39 تانکر حامل سوختاز طریق گذرگاه‌های مرزی تحت کنترل شبه‌نظامیان عراقی وابسته به ایران، وارد سوریه شدند.

طبق این گزارش، تانکرهاى حامل سوخت از طریق گذرگاه‌های المیادین و البوکمال در حومه شرقی دیرالزوروارد سوریه شدند.

این تانکرهای نفتکش پس از ورود به سوریه از مرز عراق از طریق جاده دیرالزور به سمت شهر حمص و ازآنجا به لبنان قاچاق می‌شود. این دومین محموله سوخت است که طی یک هفته از عراق وارد سوریه و سپس لبنان می‌شود. اولين محموله سوخت كه وارد سوريه و سپس لبنان شده بود، شامل دست‌کم 50 تانکر نفتکش بوده است.

به گفته منابع دیدبان حقوق بشر سوریه، دست‌کم 9 تانکر نفتکش در ساعات گذشته با حمایت مستقیم شبه‌نظامیان «ابوالفضل العباس» وابسته به ایران از مرز عراق وارد سوریه شد. این تانکرها به سمت شهرالمیادین حرکت کرده و سپس محموله آن در مخازن بزرگی که «داعش» در دوره کنترل خود بر منطقه صحرایی المیادین ایجاد کرده بود، تخلیه می‌شود.

ورود این تانکرهای سوخت به سوریه در حالی است که اغلب مناطق تحت نفوذ رژیم اسد و متحدانش در دیرالزور بر اثر متوقف شدن عملیات قاچاق سوخت از مناطق تحت کنترل نیروهای سوریه دمکراتیک در دیگر کرانه رودخانه فرات، با کمبود شدید سوخت مواجه هستند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در 29 اوت گزارش داده بود که حدود 50 نفتکش حامل بنزین از مرز عراق از طریق گذرگاه البوکمال در حومه دیرالزور و تحت حفاظت نیروهای لشکر چهارم ارتش اسد وارد سوریه شده است. منابع دیدبان حقوق بشر سوریه تاکید کردند که بخشی از این تانکرهای سوخت به لبنان خواهند رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم