تصویری؛ 6 اسیر فلسطینی با حفر تونلی از زندان اسرائیل گریختند

هر شش زندانی اهل جنین هستند و احتمالا موفق به فرار به شمال کرانه باختری شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شش اسیر فلسطینی بامداد دوشنبه از طریق حفر یک تونل موفق به فرار از زندان «جلبوع» در مجاورت شهر بیسان در شمال اسرائیل شدند.
نیروهای پلیس اسرائیل با حمایت هلیکوپترهای نظامی ضمن تفتیش کامل منطقه در جال جستجوی اسیران فراری هستند. تخمین زده می‬‌شود که هر شش زندانی اهل جنین موفق به ورود به شمال کرانه باختری شده‌‬اند.


براساس تصاویر و کارت‬‌های شناسایی منتشر شده، پنج نفر از این اسیران وابسته به گروه «جهاد اسلامی» هستند که عبارتند از: مناضل يعقوب انفيعات، ومحمد قاسم عارضه، ويعقوب محمود قادری، وأيهم نايف كممجي، ومحمود عبد الله عارضه.

نفر ششم زکریا زبیدی است که یکی از فرماندهان سابق «کتائب شهدا الاقصی» شاخه نظامی وابسته به جنبش فتح در اردوگاه پناهندگان جنین بود.


به گزارش خبرگزاری اسرائیلی «والا» همه زندانیان فراری در حال گذراندن حکم زندان ابد خود بودند و با حفر تونل از سلول خود به محوطه خارج زندان جلبوع علیرغم وجود حراست شدید فرار کردند.
بر اساس تحقیقات اولیه سازمان زندان‬‌های اسرائیل، این شش نفر در ساعات اولیه بامداد دوشنبه موفق به فرار شوند. این نهاد امنیتی اسرائیل اعلام کرد که تحقیقات گسترده‌ای را در مورد این حادثه آغاز کرده است.
روزنامه «هاآرتص» نیز گفت که طول تونلی که این زندانیان حفر کرده اند ده‬ها متر بوده و دهانه آن چند متر دورتر از دیوارهای زندان کشف شده است.


سازمان زندان‬‌های اسرائیل در پی این حادثه و با توجه به احتمال وجود تونل‌های دیگر، اقدام به تخلیه زندانیان از زندان جیلبوع به سایر زندان‬‌ها و بازداشتگاه‌‬ها کرده است.
به گزارش سازمان‌های حقوق بشری فلسطینی، زندان جلبوع زیر نظر متخصصان ایرلندی ساخته و در سال 2004 افتتاح شد و از جمله زندانهای «با ضریب امنیتی بالا» در اسرائیل به شمار می‌آید.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید