.
.
.

کودکان زیر 18 سال در میان جنگجویان حوثی

شبه‌نظامیان حوثی از چهار استان تحت کنترل خود، اقدام به سرباز‌گیری و اعزام کودکان به جبهه‌های جنگ در استان مارب کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با ادامه حملات شبه‌نظامیان حوثی‌ وابسته به ایران و نبرد در جبهه‌های مختلف استان مارب، آنها به سربازگیری و اعزام اجباری کودکان زیر 18 سال به مناطق جنگی روی آوردند.

بر اساس برخی گزارش‌ها، شبه‌نظامیان حوثی طی دو روز گذشته، از چهار استان تحت کنترل خود، اقدام به سرباز‌گیری و اعزام نیرو به جبهه‌های جنگ در استان مارب کرده‌اند.

منابع محلی گفته‌اند که حوثی‌ها پس از جذب نیرو از استان‌های حجه، عمران، ذمار و اِب، این جنگجویان را به جبهه‌های جنگ در استان‌هایی که در آنها متحمل تلفات سنگین شدند، اعزام کرده‌اند.

به گفته این منابع، تعداد این نیروها، که به وسیله خودروهای نظامی به جبهه‌های جنگ اعزام شدند، بیش از 300 نفر بوده که در میان آنها ده‌ها کودک زیر 18 سال دیده شده است.

جنگ‌زدگان فراری از استان مارب یمن
جنگ‌زدگان فراری از استان مارب یمن

آوارگان در معرض خطر

مقامات دولت قانونی یمن در مارب با تایید این‌که صدها آواره در معرض خطر هستند، از سازمان‌های بین‌المللی خواستار مداخله شدند.

همزمان ارتش یمن تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی در پی تلاش‌های مداوم برای پیشروی، متحمل تلفات سنگینی شده‌اند.

شایان ذکر است که به علت خطری که جان هزاران آواره در استان مارب را تهدید می‌کند، سازمان ملل متحد، آمریکا و سازمان‌های بشر‌دوستانه از حوثی‌های وابسته به ایران خواسته‌اند که حملات خود را متوقف کنند.

به‌رغم مقاومت مردم و ارتش ملی یمن، حملات حوثی‌ها که از ماه فوریه برای پیشروی به سمت شهر نفتخیز مارب شروع شده، کماکان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم