.
.
.

نخست وزیر اسرائیل: 9 میلیون چکمه‌پوش اسرائیلی آماده مقابله با تهدید ایران هستند

بایدن موافقت کرده است که در صورت شکست احیای برجام، گزینه‌های دیگری برای مقابله با ایران مدنظر قرار گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در جلسه‌ای با رهبران یهودی آمریکای شمالی، از پیگیری برای تشکیل یک تیم مشترک بین اسرائیل و آمریکا با هدف جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتمی خبر داد.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، نفتالی بنت، در یک جلسه سی دقیقه‌ای در برنامه زوم که جمعه، 3 اوت، برگزار شد، گفت از آمریکا نمی‌خواهد که برای حفاظت از اسرائیل سرباز ارسال کند. اما برای تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی و در اختیار گذاشتن منابع لازم، پشتیبانی آمریکا را با هدف شکست ایران درخواست می‌کند.

بنت همچنین تاکید کرد که اسرائیل تحت یک «تهدید بزرگ» است.

او با اشاره به مخالفت خود با «برنامه جامع اقدام مشترک» گفت که موضع آمریکا در این مسئله را به رسمیت می‌شناسد.

نخست‌وزیر اسرائیل با اشاره به ملاقاتی که هفته گذشته با جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا داشت، از تعهد آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتمی خبر داد و گفت: «اگر برجام احیا نشود، اسرائیل و آمریکا گزینه‌های دیگری را مدنظر خواهند داشت.»

در همین زمینه، بنت از موافقت بایدن برای تشکیل یک تیم مشترک اسرائیلی – آمریکایی با هدف عقب‌راندن برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی و جلوگیری از ساخت بمب اتمی در ایران خبر داد. این تیم توسط «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی آمریکا و «ایال هولاتا» رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل تشکیل خواهد شد.

او آنچه که در منطقه رخ می‌دهد را مشابه «جنگ سرد» توصیف کرد. به عقیده وی، اسرائیل نقش آمریکا و ایران نقش اتحاد جماهیر شوروی سابق را بازی می‌کند. بنت با اشاره به رویکرد چند بُعدی برای فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی گفت که برای تعامل با ایران به همین رویکرد نیاز داریم. وی اسرائیل را «راه حلی برای جهان» توصیف و تاکید کرد که «9 میلیون چکمه‌پوش» آن، آماده مقابله با تهدید روزافزون ایران هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم