کشته‌شدن یکی از فرماندهان حوثی در «مارب» یمن

ارتش یمن در حال پیشروی در مارب است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع یمنی، سحرگاه روز جمعه، از کشته‌شدن یکی از فرماندهان شبه‌نظامی حوثی، محمد حسین الحوثی در یک حمله هوایی در استان «مارب» خبر داده‌اند. او از نزدیکان عبدالملک الحوثی، رهبر کودتاگران یمن بود.

منابع نظامی در ارتش یمن گفته بودند شماری از شبه‌نظامیان حوثی، روز چهارشنبه، توسط نیروهای ارتش که تحت حمایت مقاومت مردمی است، در جنوب غربی استان مارب کشته شدند.

Advertisement

کشته و زخمی‌شدن حوثی‌ها پس از کمین ارتش

نیروهای ارتش، شماری از شبه‌نظامیان حوثی که سعی در نفوذ به جبهه «رحبه» را داشتند فریب داده و آن‌ها را مورد هدف قرار دادند. این کمین منجر به کشته و زخمی‌شدن چند تن از شبه‌نظامیان و متواری شدن تعداد دیگری از حوثی‌ها شد.

در همین بین، هواپیمای جنگی نیروهای ائتلاف، اهداف متعددی از حوثی‌ها در نزدیکی استان مارب را هدف قرار دادند که منجر به تلفات جانی و مالی این شبه‌نظامیان شد.

ارتش یمن در حال پیشروی در مارب است

سخنگوی ارتش یمن، سرتیپ عبده مجلی، تأیید کرد که ارتش یمن پس از دفع حمله حوثی‌ها، در جبهه‌های مختلف جنگ در مارب، پیشروی کرده و پیشروی شبه‌نظامیان به سمت مرکز شهرستان رحبه را تکذیب کرد.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، از ماه فوریه عملیاتی نظامی را در راستای پیشروی به سمت شهر مارب آغاز کرده‌اند. این در حالی است که سازمان‌های بشر دوستانه، نگرانی خود را در مورد آوارگان این استان اعلام کرده و سازمان ملل متحد و آمریکا نیز از حوثی‌ها خواسته‌اند که این حمله‌ها را متوقف کنند.

با این حال، شبه‌نظامیان حوثی به حملات خود برای کنترل این شهر که در یک استان نفت خیز واقع است، ادامه می‌دهند. حمله‌هایی که به‌دلیل مقاومت مردمی و نظامی، موفق به پیشرفت نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم