همایش ابتکار سعودی سبز و اجلاس خاورمیانه سبز در اکتبر سال جاری برگزار می‌شوند

سعودی تعدادی از رهبران جهان را برای حضور در اجلاس خاورمیانه سبز دعوت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پادشاهی عربی سعودی از برگزاری همایش طرح ابتکار سعودی سبز و اجلاس خاورمیانه سبز در ماه اکتبر آینده خبر داد. خبرگزاری رسمی سعودی (واس) پنج‌شنبه 2 سپتامبر 2021 در این رابطه اعلام کرد «با توجه به نقش پادشاهی در حمایت از تلاش‌های جامعه بین‌المللی در مقابله با چالش‌های اصلی مرتبط با محیط زیست، ریاض، پایتخت سعودی در روزهای 23 الی 25 اکتبر 2021، میزبان مراسم افتتاحیه همایش ابتکار سعودی سبز و اجلاس طرح خاورمیانه سبز خواهد بود.»

ابتکار سعودی سبز و ایده طرح خاورمیانه سبز اواخر ماه مارس گذشته از سوی شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی مطرح شده و مورد استقبال جهانی گسترده‌ای قرار گرفتند.

این دو رویداد مهم توسط سعودی در چارچوب عزم این کشور برای ایجاد تغییری جهانی و پایدار در مقابله با پدیده تغییرات آب و هوایی و محافظت از سیاره زمین و طبیعت و همچنین مشارکت قوی و فعال در تحقق اهداف جهانی در جهت پیشبرد هماهنگی‌‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای رویارویی با چالش‌های مربوط به آب و هوا برگزار می‌شوند.

در همین راستا پادشاهی سعودی دعوت‌نامه‌هایی را برای تعدادی از روسا و مسئولان دولتی کشورهای جهان و علاوه بر آن به روسای اجرایی شرکت‌های بزرگ در کشورهای دعوت شده و همچنین تعدادی از روسای سازمان‌های بین‌المللی، شخصیت‌های آکادمیک و متخصصان در زمینه محیط زیست و موسسه‌های جامعه مدنی برای مشارکت در این دو رویداد، ارسال کرده است.

شایان ذکر است دو طرح ابتکار سعودی سبز و طرح خاورمیانه سبز با هدف کاشت 50 میلیارد نهال درخت در منطقه و کاهش گازهای گلخانه‌ای به میزان بیش از %10 از مشارکت جهانی، اعلام شده است.

ارائه ابتکار سعودی سبز و طرح خاورمیانه سبز در راستای تلاش‌های جدی پادشاهی سعودی و برای تقویت مشارکت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی آن در مقابله با چالش‌های زیست محیطی و غلبه بر آنها، محافظت از سیاره زمین و کمک به تلاش‌های مبارزه با تغییرات آب و هوایی با هدف حفاظت از محیط زیست و بهداشت انسان، منطقه و جهان صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم