حملات اسرائیل به پایگاه‌های شبه‌نظامیان وابسته به ایران در حومه دمشق

تلویزیون سوریه: اسرائیل از سمت جنوب شرقی بیروت حومه دمشق را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دیدبان حقوق بشر سوریه، سحرگاه جمعه، 3 سپتامبر، از حمله اسرائیل به پایگاه‌های نظامی شبه‌نظامیان وابسته به ایران در حومه دمشق خبر داد.

بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، این پایگاه‌ها که در منطقه «برزه» و «جمرایا» در حومه دمشق واقع شده‌اند، توسط شبه‌نظامیان وابسته به ایران برای تولید اسلحه مورد استفاده قرار می‌گرفت.

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، با تایید خبر حملات اسرائیل گفت که پدافند هوایی این کشور موشک‌های اسرائیلی را بر فراز آسمان دمشق هدف قرار داد.

هنوز اطلاعاتی در مورد تلفات جانی ناشی از این حمله گزارش نشده است اما آمبولانس‌ها به سرعت به محل حادثه هجوم آورده و محوطه‌ای امنیتی در آن منطقه ایجاد کردند..

یک منبع نظامی سوریه در بیانیه‌ای که از تلویزیون رسمی پخش شد، گفت: «حملات خصمانه اسرائیل از سمت جنوب شرقی بیروت انجام گرفت و برخی مناطق در نزدیکی شهر دمشق را هدف قرار داد».

این منبع نظامی افزود، سامانه پدافند هوایی ارتش سوریه تعدادی از موشک‌های اسرائیلی را سرنگون کرده است.

تلویزیون دولتی سوریه، تصاویری از برخورد پدافند هوایی این کشور با برخی اهداف در آسمان دمشق را نشان داد.

ساعاتی پس از این حملات، خبرنگار «العربیه/الحدث» گزارش داد که این حملات همزمان با فرود دو هواپیمای باری ایرانی در فرودگاه دمشق بوده است.

شایان ذکر است که در سال گذشته حملات مشابهی توسط اسرائیل انجام شده بود اما اسرائیل به‌ندرت مسئولیت آن را برعهده می‌گیرد.

با این وجود، ارتش اسرائیل در گزارش سالانه خود، بدون این‌که به جزئیات بیشتری بپردازد، اعلام کرد که در طول سال 2020، حدود 50 هدف در سوریه را بمباران کرده است.

تل آویو همواره تأکید می‌کند که به مقابله خود در برابر آنچه که تحکیم حضور نظامی ایران در سوریه توصیف می‌کند، ادامه داده و اجازه نخواهد داد گسترش نفوذ ایران در سوریه، که هنوز در هرج و مرج به سر می‌برد، امنیت مرزهایش را تهدید کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم